Forum


Powrót plik oferty w formacie xades - podpis otaczający

NA.

Natalia A. .....

35

Witam ,
Wykonawca złożył formularz oferty przetargowej podpisany podpisem otaczającym, format pliku xades. Wizualnie jest to jeden plik , na pierwszy rzut oka wydaje się że jest to plik z podpisem. Jednak plik ten zawiera podpis a w środku zawiera właściwy plik podpisywany. Plik ten można otworzyć /wyciągnąć za pomocą programów do składania podpisów.
Podczas otwarcia ofert odszyfrowaliśmy ofertę jednak nie mogliśmy otworzyć pliku z ofertą, oferta została wyświetlona więc wszyscy Wykonawcy podczas otwarcia ofert widzieli jak wygadają pliki .Oferta nie została odczytana. Na otwarciu ofert był przedstawiciel tego Wykonawcy, więc po otwarciu ofert otrzymaliśmy meila od Wykonawcy jak należy ten plik otworzyć. Plik został w końcu otwarty niestety nie na publicznej sesji otwarcia ofert.
Postępowanie do unieważnienia czy do uratowania. Przy ofertach papierowych nie mam wątpliwości, przy elektronicznych zastanawiam się czy fakt , że każdy może sprawdzić ten plik , zobaczyć kiedy był podpisywany i że nie został zmieniony ma jakieś znaczenie.
Witam , Wykonawca złożył formularz oferty przetargowej podpisany podpisem otaczającym, format pliku xades. Wizualnie jest to jeden plik , na pierwszy rzut oka wydaje się że jest to plik z podpisem. Jednak plik ten zawiera podpis a w środku zawiera właściwy plik podpisywany. Plik ten można otworzyć /wyciągnąć za pomocą programów do składania podpisów. Podczas otwarcia ofert odszyfrowaliśmy ofertę jednak nie mogliśmy otworzyć pliku z ofertą, oferta została wyświetlona więc wszyscy Wykonawcy podczas otwarcia ofert widzieli jak wygadają pliki .Oferta nie została odczytana. Na otwarciu ofert był przedstawiciel tego Wykonawcy, więc po otwarciu ofert otrzymaliśmy meila od Wykonawcy jak należy ten plik otworzyć. Plik został w końcu otwarty niestety nie na publicznej sesji otwarcia ofert. Postępowanie do unieważnienia czy do uratowania. Przy ofertach papierowych nie mam wątpliwości, przy elektronicznych zastanawiam się czy fakt , że każdy może sprawdzić ten plik , zobaczyć kiedy był podpisywany i że nie został zmieniony ma jakieś znaczenie.
0
2019-05-08 12:09 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Przykre, ale do unieważnienia. Sesja otarcia ofert zakończyła się. Szkoda, ze podczas otwarcia ten Wykonawca nie poinformował jak z jego plikiem należy postąpić - wciąż się uczymy i może zdarzyć się problem.
Przykre, ale do unieważnienia. Sesja otarcia ofert zakończyła się. Szkoda, ze podczas otwarcia ten Wykonawca nie poinformował jak z jego plikiem należy postąpić - wciąż się uczymy i może zdarzyć się problem.
0
2019-05-09 19:26 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy