Forum


Powrót Komisja przetargowa

M.

Mariusz .....

Fachowiec 210

Witam,

Zwracam się z takim zapytaniem dotyczącym komisji przetargowej. Jest powołana komisja przetargowa w składzie 6-osobowym do przeprowadzania przetargów. Komisja przeprowadza postępowanie w składzie co najmniej trzyosobowym. Czy Oświadczenie składane na podstawie art. 17 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia Prawo zamówień publicznych musi złożyć cała 6-osobowa komisja czy 3 osoby które faktycznie przeprowadzały postępowanie? Czy Oświadczenie składane na podstawie art. 17 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia Prawo zamówień publicznych może zostać złożone przez członka komisji przed dniem otwarcia ofert? Z góry dziękuje za udzieloną pomoc w tym zakresie.
Witam, Zwracam się z takim zapytaniem dotyczącym komisji przetargowej. Jest powołana komisja przetargowa w składzie 6-osobowym do przeprowadzania przetargów. Komisja przeprowadza postępowanie w składzie co najmniej trzyosobowym. Czy Oświadczenie składane na podstawie art. 17 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia Prawo zamówień publicznych musi złożyć cała 6-osobowa komisja czy 3 osoby które faktycznie przeprowadzały postępowanie? Czy Oświadczenie składane na podstawie art. 17 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia Prawo zamówień publicznych może zostać złożone przez członka komisji przed dniem otwarcia ofert? Z góry dziękuje za udzieloną pomoc w tym zakresie.
0
2019-05-24 14:55 0

J.

Jacek .....

Fachowiec 859

Powinni składać wszyscy członkowie o ile biorą udział w postępowaniu, trzeba doprecyzować w regulaminie dokładnie tą kwestię, tak będzie najlepiej. Ponadto oświadczenie może zostać złożone przed otwarciem ofert, ale praktykuje się po otwarciu bo wtedy już ma się wszystkie dane do tego by stwierdzić czy trzeba się wyłączyć czy nie. Przed otwarciem takiej wiedzy kto złożył oferty i czy się jest powiązanym nie ma.
Powinni składać wszyscy członkowie o ile biorą udział w postępowaniu, trzeba doprecyzować w regulaminie dokładnie tą kwestię, tak będzie najlepiej. Ponadto oświadczenie może zostać złożone przed otwarciem ofert, ale praktykuje się po otwarciu bo wtedy już ma się wszystkie dane do tego by stwierdzić czy trzeba się wyłączyć czy nie. Przed otwarciem takiej wiedzy kto złożył oferty i czy się jest powiązanym nie ma.
0
2019-05-25 08:22 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy