Forum


Powrót Czy nalezy wzywać do wyjaś. rażaco niskiej ceny?

A.

Anna .....

30

Witam,
Jak Drodzy Forumowicze podchodzicie do tematu. Złożono 4 oferty, z których 2 są wartościowo zbliżone do wartości brutto, jaka zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a 2 wartościowo dużo wyższe. Najtańsza oferta jest dokładnie niższa o 30,52 % od średniej arytmetycznej wszystkich złożonych ofert. Proszę podpowiedzcie czy należy wzywać do wyjaśnień rażąco niskiej ceny?Dla Zamawiającego oferta cenowo jest ok, minimalnie , bo tylko o 4,5% odbiega od wartości, jaka chce przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie widzi potrzeby o wzywanie wyjasn. rażąco niskiej ceny, ale boi się czy czasami kontrola się nie przyczepi ... Jakie jest Wasze zdanie, może ktoś dysponuje jakimiś opiniami, ze nie trzeba w tym przypadku wzywać do wyjaśnień..
Witam, Jak Drodzy Forumowicze podchodzicie do tematu. Złożono 4 oferty, z których 2 są wartościowo zbliżone do wartości brutto, jaka zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a 2 wartościowo dużo wyższe. Najtańsza oferta jest dokładnie niższa o 30,52 % od średniej arytmetycznej wszystkich złożonych ofert. Proszę podpowiedzcie czy należy wzywać do wyjaśnień rażąco niskiej ceny?Dla Zamawiającego oferta cenowo jest ok, minimalnie , bo tylko o 4,5% odbiega od wartości, jaka chce przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie widzi potrzeby o wzywanie wyjasn. rażąco niskiej ceny, ale boi się czy czasami kontrola się nie przyczepi ... Jakie jest Wasze zdanie, może ktoś dysponuje jakimiś opiniami, ze nie trzeba w tym przypadku wzywać do wyjaśnień..
0
2019-05-30 09:30 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Opinie nie chronią przed karami/korektami ponieważ kontrola może mieć inną opinię :)
30,52% .... ustawa wskazuje na 30% nie pisząc o wartościach po przecinku. Potraktowałabym taką wartość jako 30%.
Opinie nie chronią przed karami/korektami ponieważ kontrola może mieć inną opinię :) 30,52% .... ustawa wskazuje na 30% nie pisząc o wartościach po przecinku. Potraktowałabym taką wartość jako 30%.
0
2019-05-30 09:57 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy