Forum

Powrót konto S.A. na ePUAP

A.

Alicja .....

0

Witam,
bardzo proszę o wyjaśnienie kto ma uprawnienia do założenia konta spółki na ePUAP? Czytam, że musi to być osoba wskazana w KRS, która następnie do utworzonego konta firmowego zaprasza pracownika, który będzie to konto obsługiwał, wysyłając ofertę, czy korespondując z zamawiającym. Rozumiem, że osoba ta powinna mieć statu administratora konta? Jeżeli nie, to jaki? Czy osoba zaproszona do konta firmowego będzie miała dostęp do danych indywidualnych założyciela konta? W mojej opinii jest to niemożliwe. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Witam, bardzo proszę o wyjaśnienie kto ma uprawnienia do założenia konta spółki na ePUAP? Czytam, że musi to być osoba wskazana w KRS, która następnie do utworzonego konta firmowego zaprasza pracownika, który będzie to konto obsługiwał, wysyłając ofertę, czy korespondując z zamawiającym. Rozumiem, że osoba ta powinna mieć statu administratora konta? Jeżeli nie, to jaki? Czy osoba zaproszona do konta firmowego będzie miała dostęp do danych indywidualnych założyciela konta? W mojej opinii jest to niemożliwe. Z góry dziękuję za odpowiedź.
0
2019-06-14 10:22 0

M.

Michał .....

7

Dokładnie tak jak napisałaś, chyba, że jakiś pracownik ma pełnomocnictwo które pozwoli na to.
Na przykładzie jednostki administracyjnej u nas było tak, że Pani dyrektor najpierw założyła swoje prywatne konto na ePuap, następnie z konta p. dyrektor założyła konto dla jednostki publicznej (oczywiście musiała załączyć skan pełnomocnictwa [uchwała zarządu] do sprawowanej funkcji dyrektora). Po utworzeniu konta zostałem zaproszony, a następnie nadano mi uprawnienia administratora. I na koniec wniosek do Ministerstwa Cyfryzacji wysłany przez p. dyrektor o aktywowanie funkcjonalności elektronicznej dla podmiotu publicznego ze wskazaniem osoby (mnie) do pełnienia roli administratora. Odpowiadając na ostatnie pytanie, jako administrator nie mam wglądu do danych indywidualnych założyciela konta, ale ma wgląd do wszystkich danych podmiotu publicznego.
Dokładnie tak jak napisałaś, chyba, że jakiś pracownik ma pełnomocnictwo które pozwoli na to. Na przykładzie jednostki administracyjnej u nas było tak, że Pani dyrektor najpierw założyła swoje prywatne konto na ePuap, następnie z konta p. dyrektor założyła konto dla jednostki publicznej (oczywiście musiała załączyć skan pełnomocnictwa [uchwała zarządu] do sprawowanej funkcji dyrektora). Po utworzeniu konta zostałem zaproszony, a następnie nadano mi uprawnienia administratora. I na koniec wniosek do Ministerstwa Cyfryzacji wysłany przez p. dyrektor o aktywowanie funkcjonalności elektronicznej dla podmiotu publicznego ze wskazaniem osoby (mnie) do pełnienia roli administratora. Odpowiadając na ostatnie pytanie, jako administrator nie mam wglądu do danych indywidualnych założyciela konta, ale ma wgląd do wszystkich danych podmiotu publicznego.
0
2019-06-14 10:44 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy