Forum


Powrót faktury elektroniczne

A.

Anna .....

30

Witam,
w trakcie postępowania Wykonawca prosi o dopisanie w SIWZ , że Zamawiający wyraża zgodę na wystawienie faktury elektronicznej.
Proszę o podpowiedź jak odpowiedzieć Wykonawcy? (może ktoś już miał podobne zapytania)
Witam, w trakcie postępowania Wykonawca prosi o dopisanie w SIWZ , że Zamawiający wyraża zgodę na wystawienie faktury elektronicznej. Proszę o podpowiedź jak odpowiedzieć Wykonawcy? (może ktoś już miał podobne zapytania)
0
2019-07-01 08:34 0

J.

Jacek .....

Fachowiec 1042

Zamawiający nie musi wyrażać zgody na wystawienie faktury elektronicznej, ponieważ obowiązek odbierania przez zamawiających ustrukturyzowanych faktur elektronicznych dotyczy od 18 kwietnia 2019 r. – zamówień publicznych o wartości równej lub powyżej 30 000 euro. Więc w SIWZ nic nie trzeba pisać bo to wynika z mocy innej ustawy, zamawiający musi posiadać konto i przyjmować takie faktury jak wpłyną, a wykonawca może ale nie musi wystawiać i przesyłać takie faktury.
W postępowaniach poniżej 30 000 euro też od sierpnia będzie taki obowiązek, chyba że zamawiający zastrzeże w dokumentacji, zapytaniu ofertowym itp. że nie zezwala na takie faktury.
Zamawiający nie musi wyrażać zgody na wystawienie faktury elektronicznej, ponieważ obowiązek odbierania przez zamawiających ustrukturyzowanych faktur elektronicznych dotyczy od 18 kwietnia 2019 r. – zamówień publicznych o wartości równej lub powyżej 30 000 euro. Więc w SIWZ nic nie trzeba pisać bo to wynika z mocy innej ustawy, zamawiający musi posiadać konto i przyjmować takie faktury jak wpłyną, a wykonawca może ale nie musi wystawiać i przesyłać takie faktury. W postępowaniach poniżej 30 000 euro też od sierpnia będzie taki obowiązek, chyba że zamawiający zastrzeże w dokumentacji, zapytaniu ofertowym itp. że nie zezwala na takie faktury.
0
2019-07-01 08:52 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy