Forum


Powrót Podmiot trzeci musi wykonać zakres całego warunku

A.

Anna .....

Fachowiec 122

Postępowanie na budowę dużego bud. administracyjnego wraz z zagospodarowaniem (wart. ok 20 mln). Podmiot trzeci wykazał się warunkiem postawionym przez zamawiającego - Rob bud w zakres której wchodziły roboty branży: konst-bud; sanitarnej; elektrycznej i teletechnicznej, polegającą na budowie budynku o kubaturze min 2.500m3 wraz z przyłączami, ujętego w (PKOB) w jednej z wymienionych grup: 112 (Budynki o dwóch mieszkaniach i wielomieszkaniowe), 113 (Budynki zbiorowego zamieszkania), 121 (Hotele i budynki zakwaterowania turystycznego), 122 (Budynki biurowe), (…) o wartości nie mniejszej niż 8 mln zł.
Ten podmiot trzeci będzie podwykonawcą na etapie realizacji robot bud - ale nie w takim zakresie, jakim Zamawiający postawił warunek, tylko o wiele mniejszym tj. budynku garażowego, (którego nie ma nawet w PKOB) i ma mniejszą wart. niż 8 mln i kubaturę też mniejszą.
1. czy podmiot trzeci musi realizować te roboty, do których jego zdolności (w postaci doświadczenia) są wymagane?
2. czy jeżeli opisany ww. warunek, to i w takm zakresie powinien ten PT wykonać u zamawiającego zakres robot budowlanych, gdzie będzie się zgadzała wartość, kubatura, branże, PKOB?
3. Czy wyjaśnić, czy wzywać od razu z art. 22a ust. 6
Postępowanie na budowę dużego bud. administracyjnego wraz z zagospodarowaniem (wart. ok 20 mln). Podmiot trzeci wykazał się warunkiem postawionym przez zamawiającego - Rob bud w zakres której wchodziły roboty branży: konst-bud; sanitarnej; elektrycznej i teletechnicznej, polegającą na budowie budynku o kubaturze min 2.500m3 wraz z przyłączami, ujętego w (PKOB) w jednej z wymienionych grup: 112 (Budynki o dwóch mieszkaniach i wielomieszkaniowe), 113 (Budynki zbiorowego zamieszkania), 121 (Hotele i budynki zakwaterowania turystycznego), 122 (Budynki biurowe), (…) o wartości nie mniejszej niż 8 mln zł. Ten podmiot trzeci będzie podwykonawcą na etapie realizacji robot bud - ale nie w takim zakresie, jakim Zamawiający postawił warunek, tylko o wiele mniejszym tj. budynku garażowego, (którego nie ma nawet w PKOB) i ma mniejszą wart. niż 8 mln i kubaturę też mniejszą. 1. czy podmiot trzeci musi realizować te roboty, do których jego zdolności (w postaci doświadczenia) są wymagane? 2. czy jeżeli opisany ww. warunek, to i w takm zakresie powinien ten PT wykonać u zamawiającego zakres robot budowlanych, gdzie będzie się zgadzała wartość, kubatura, branże, PKOB? 3. Czy wyjaśnić, czy wzywać od razu z art. 22a ust. 6
0
2019-07-02 11:28 0

J.

Jagoda .....

49

Ten temat był już omówiony wcześniej w innym wątku - dokładnie ten sam przypadek.
Ten temat był już omówiony wcześniej w innym wątku - dokładnie ten sam przypadek.
0
2019-07-02 12:01 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy