Forum


Powrót Art. 35 Pzp

M.

Marcin .....

2

Zamówienie poniżej 30 tys. Euro upływa termin 6m~cy od ogłoszenia oferty na robotę Budowlaną o którym mowa w art. 35, regulamin wewnetrzny zamawiającego nic na ten temat nie mówi. Czy w takim przypadku możemy ogłosić postępowanie mimo upływu 6 miesięcy?
Zamówienie poniżej 30 tys. Euro upływa termin 6m~cy od ogłoszenia oferty na robotę Budowlaną o którym mowa w art. 35, regulamin wewnetrzny zamawiającego nic na ten temat nie mówi. Czy w takim przypadku możemy ogłosić postępowanie mimo upływu 6 miesięcy?
0
2019-07-11 08:14 0

J.

Jagoda .....

49

Zamówienie poniżej 30 000 euro nie jest regulowane ustawą Pzp tylko wewnętrznym regulaminem zamawiającego. Należy przeczytać własny regulamin, a jeśli on nie reguluje ważności szacunku wartości zamówienia, to decyzję zapewne podejmuje kierownik zamawiającego albo inna upoważniona osoba.
Zawsze można wykonać aktualizację kosztorysu, jeśli dla kierownika zamawiającego jest to problem.
Biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost cen za roboty budowlane, osobiście wolałabym zaktualizować kosztorys inwestorski, jeśli zachodziłaby obawa, że po aktualizacji będzie to wartość powyżej 30 000 euro.
Zamówienie poniżej 30 000 euro nie jest regulowane ustawą Pzp tylko wewnętrznym regulaminem zamawiającego. Należy przeczytać własny regulamin, a jeśli on nie reguluje ważności szacunku wartości zamówienia, to decyzję zapewne podejmuje kierownik zamawiającego albo inna upoważniona osoba. Zawsze można wykonać aktualizację kosztorysu, jeśli dla kierownika zamawiającego jest to problem. Biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost cen za roboty budowlane, osobiście wolałabym zaktualizować kosztorys inwestorski, jeśli zachodziłaby obawa, że po aktualizacji będzie to wartość powyżej 30 000 euro.
0
2019-07-11 08:18 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy