Forum


Powrót WADIUM__GWARANCJA BANKOWA __ZATRZYMANIE WADIUM zgodnie z art. 46 ust. 4a __CO ZROBIĆ Z ORYGINAŁEM GWARANCJI PO ZATRZYMANIU WADIUM WYKONAWCY...?

J.

Justyna .....

6

Witam,
Mam do was pytanie... u nas w jednostce mieliśmy postępowanie przetargowe gdzie było 4 Wykonawców, na wezwanie do dokumentów jeden nie złożył ich i Zamawiający zatrzymał wadium (które było w gwarancji bankowej). Wydział finansowy dokonał zatrzymania wadium zgodnie z zapisem na gwarancji bankowej.
To było ponad 8 m-cy temu... teraz wydział wydzwania, że my jako Wydział Zamówień Publicznych - mamy zabrać oryginał gwarancji bankowej do siebie, bo im ona już nie jest potrzebna.
Czy ktoś z was miał taką lub podobną sytuację??
Co powinniśmy zrobić z oryginałem gwarancji bankowej, która została zatrzymana celem zatrzymania wadium.
Dodam, że Wykonawca nie miał żadnych roszczeń co do zatrzymania wadium, bo wiedział jakie są konsekwencje niedostarczenia dokumentów...
Witam, Mam do was pytanie... u nas w jednostce mieliśmy postępowanie przetargowe gdzie było 4 Wykonawców, na wezwanie do dokumentów jeden nie złożył ich i Zamawiający zatrzymał wadium (które było w gwarancji bankowej). Wydział finansowy dokonał zatrzymania wadium zgodnie z zapisem na gwarancji bankowej. To było ponad 8 m-cy temu... teraz wydział wydzwania, że my jako Wydział Zamówień Publicznych - mamy zabrać oryginał gwarancji bankowej do siebie, bo im ona już nie jest potrzebna. Czy ktoś z was miał taką lub podobną sytuację?? Co powinniśmy zrobić z oryginałem gwarancji bankowej, która została zatrzymana celem zatrzymania wadium. Dodam, że Wykonawca nie miał żadnych roszczeń co do zatrzymania wadium, bo wiedział jakie są konsekwencje niedostarczenia dokumentów...
0
2019-07-26 09:21 0

J.

Justyna .....

6

Dodam jeszcze, że było wezwanie do uzupełnienia z art. 26 ust. 3 , ponieważ był to Wykonawca oferty najwyżej ocenionej... ;)
Dodam jeszcze, że było wezwanie do uzupełnienia z art. 26 ust. 3 , ponieważ był to Wykonawca oferty najwyżej ocenionej... ;)
0
2019-07-26 09:31 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy