Forum


Powrót Czy zamawiajacy może odmówić wystawienia referencji?

P.

Paweł .....

0

Wykonawca usługi, która jest cały czas świadczona, wystąpił do zamawiającego o wystawienie referencji. Zamawiający nie jest zadowolony z jakości świadczonej usługi, ale nie były naliczane żadne karne odsetki i czy w związku z tym można odmówić wystawienia referencji? Wydaje mi się, że trzeba mieć mocniejsze argumenty, aby odmówić wystawienia referencji, ale proszę o potwierdzenie w tej sprawie.
Wykonawca usługi, która jest cały czas świadczona, wystąpił do zamawiającego o wystawienie referencji. Zamawiający nie jest zadowolony z jakości świadczonej usługi, ale nie były naliczane żadne karne odsetki i czy w związku z tym można odmówić wystawienia referencji? Wydaje mi się, że trzeba mieć mocniejsze argumenty, aby odmówić wystawienia referencji, ale proszę o potwierdzenie w tej sprawie.
0
2019-08-23 09:11 0

J.

Justyna .....

Fachowiec 485

Nikt na Zamawiającego nie nakłada obowiązku wystawiania referencji. Jeżeli nie chce to tego nie robi i tyle. Tym bardziej, nie należy wystawiać referencji jeżeli w przyszłości planuje się wprowadzić fakultatywną przesłankę wykluczenia z art. 24 ust. 5 pkt 4 w celu wyeliminowania takiego wykonawcy z postępowania. Jeżeli usługa nadal jest świadczona to wiele rzeczy podczas jej realizacji może się jeszcze wydarzyć.
Nikt na Zamawiającego nie nakłada obowiązku wystawiania referencji. Jeżeli nie chce to tego nie robi i tyle. Tym bardziej, nie należy wystawiać referencji jeżeli w przyszłości planuje się wprowadzić fakultatywną przesłankę wykluczenia z art. 24 ust. 5 pkt 4 w celu wyeliminowania takiego wykonawcy z postępowania. Jeżeli usługa nadal jest świadczona to wiele rzeczy podczas jej realizacji może się jeszcze wydarzyć.
0
2019-08-23 10:36 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy