Forum


Powrót Roboty budowlane, cześć nieujęta w dokumentacji poniżej progów?

K.

Krystian .....

6

Witam,

Przetarg nieograniczony poniżej progów ue. Robota budowlana.
Przedmiot zamówienia to przebudowa jednego z budynków (oddział Szpitalny).

W trakcie realizacji okazało się, że dokumentacja nie zawiera kilku elementów koniecznych obecnie do odbioru budynku przez m.in. strażaków.

Planowaliśmy zwiększyć zakres o te elementy i wartość umowy z dotychczasowym wykonawcą na podstawie art. 144 ust. 1 pkt 6 u. pzp

Wykonawca zaproponował jednak cenę dla nas nie do przejscia i przekraczajacą znacznie próg o którym mowa w art. 144 ust. 1 pkt 6 czyli 15 %.

Projektant doprojektował konieczne elementy i według kosztorysu wychodzi ok 74 tys zł netto.
czy wobec tego możemy przeprowadzić zapytanie ofertowe i ewentualnie zawrzeć umowę na wykonanie tych elementów na podstawie art. 4 pkt 8 u. pzp (poniżej 30 tys euro)?? czy można traktować to jako nowe zamówienie?

pozdrawiam
Witam, Przetarg nieograniczony poniżej progów ue. Robota budowlana. Przedmiot zamówienia to przebudowa jednego z budynków (oddział Szpitalny). W trakcie realizacji okazało się, że dokumentacja nie zawiera kilku elementów koniecznych obecnie do odbioru budynku przez m.in. strażaków. Planowaliśmy zwiększyć zakres o te elementy i wartość umowy z dotychczasowym wykonawcą na podstawie art. 144 ust. 1 pkt 6 u. pzp Wykonawca zaproponował jednak cenę dla nas nie do przejscia i przekraczajacą znacznie próg o którym mowa w art. 144 ust. 1 pkt 6 czyli 15 %. Projektant doprojektował konieczne elementy i według kosztorysu wychodzi ok 74 tys zł netto. czy wobec tego możemy przeprowadzić zapytanie ofertowe i ewentualnie zawrzeć umowę na wykonanie tych elementów na podstawie art. 4 pkt 8 u. pzp (poniżej 30 tys euro)?? czy można traktować to jako nowe zamówienie? pozdrawiam
0
2019-08-28 11:02 0

M.

Małgorzata .....

Fachowiec 616

Nie znam treści umowy z wykonawcą oraz nie wiem, jakie zmiany umowy przewidzieliście. Natomiast dopuszczalne zmiany z ustawy to te, które określono w art. 144 ust. 1. Z tego, co napisałeś to ewidentnie są to roboty dodatkowe, bez których nie można zakończyć zamówienia podstawowego. Czyli bardziej pasuje tutaj art. 144 ust. 1 pkt. 2, o ile zostały spełnione wszystkie przesłanki lub nowe zamówienie, ale czy macie na to czas?
Nie znam treści umowy z wykonawcą oraz nie wiem, jakie zmiany umowy przewidzieliście. Natomiast dopuszczalne zmiany z ustawy to te, które określono w art. 144 ust. 1. Z tego, co napisałeś to ewidentnie są to roboty dodatkowe, bez których nie można zakończyć zamówienia podstawowego. Czyli bardziej pasuje tutaj art. 144 ust. 1 pkt. 2, o ile zostały spełnione wszystkie przesłanki lub nowe zamówienie, ale czy macie na to czas?
0
2019-08-28 11:50 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy