Forum


Powrót Czy Gmina można przeprowadzić zamówienie dla OPS?

A.

Agnieszka .....

9

OPS chce zamówić samochód strażacki, który będzie jej własnością. Otrzymuje pieniądze z Gminy i 2 dotacje. Czy Zamawiającym może być Gmina i przeprowadzić zamówienie w imieniu OPS, a OPS zawrzeć umowę? Czy w takiej sytuacji Gmina powinna zawrzeć umowę?
OPS chce zamówić samochód strażacki, który będzie jej własnością. Otrzymuje pieniądze z Gminy i 2 dotacje. Czy Zamawiającym może być Gmina i przeprowadzić zamówienie w imieniu OPS, a OPS zawrzeć umowę? Czy w takiej sytuacji Gmina powinna zawrzeć umowę?
0
2019-08-28 11:44 0

J.

Jacek .....

Fachowiec 859

Chyba chodzi Pani o OSP (Ochotnicza Straż Pożarna) a nie OPS? W tym wypadku gmina nie jest i nie będzie zamawiającym. Są różne opinie prawne na ten temat, jedne stwierdzają że w takich sytuacjach można skorzystać z art. 15 ust. 2-4 i wtedy gmina byłaby pełnomocnikiem i przygotowałaby oraz przeprowadziła postępowanie w imieniu i na rzecz zamawiającego. OSP może także podpisać umowę z osobą trzecią, która przeprowadzi takie postępowanie. Natomiast Zamawiającym będzie OSP i ona powinna zawrzeć umowę.
Chyba chodzi Pani o OSP (Ochotnicza Straż Pożarna) a nie OPS? W tym wypadku gmina nie jest i nie będzie zamawiającym. Są różne opinie prawne na ten temat, jedne stwierdzają że w takich sytuacjach można skorzystać z art. 15 ust. 2-4 i wtedy gmina byłaby pełnomocnikiem i przygotowałaby oraz przeprowadziła postępowanie w imieniu i na rzecz zamawiającego. OSP może także podpisać umowę z osobą trzecią, która przeprowadzi takie postępowanie. Natomiast Zamawiającym będzie OSP i ona powinna zawrzeć umowę.
0
2019-08-28 11:59 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy