Forum


Powrót Pozacenowe kryterium oceny oferty - konsorcjum

K.

Kamil .....

2

Dzień dobry,

reprezentuję konsorcjum dwóch firm i biorę udział w postępowaniu, w którym doświadczenie jest zarówno warunkiem udziału oraz pozacenowym kryterium oceny ofert. Usługa wykazana w celu spełnienia warunku udziału musi być oczywiście inna niż te wykazane do pozacenowego kryterium ofert. Co do spełnienia warunku udziału w SIWZ jest napisane, że wykazanie spełnienia warunków udziału następuje łącznie i tutaj sprawa jest jasna - wystarczy, że jeden podmiot wykaże wymaganą usługę.

Co do pozacenowego kryterium oceny nie ma nigdzie napisane wprost, że wykazane doświadczenie się sumuje lub nie - wobec tego należy domniemywać, że jest podobnie jak w spełnieniu warunków udziału? Mianowicie, czy wszystkie 6 usług, które chciałbym wykazać może być doświadczeniem również tylko jednego z podmiotów?
Dzień dobry, reprezentuję konsorcjum dwóch firm i biorę udział w postępowaniu, w którym doświadczenie jest zarówno warunkiem udziału oraz pozacenowym kryterium oceny ofert. Usługa wykazana w celu spełnienia warunku udziału musi być oczywiście inna niż te wykazane do pozacenowego kryterium ofert. Co do spełnienia warunku udziału w SIWZ jest napisane, że wykazanie spełnienia warunków udziału następuje łącznie i tutaj sprawa jest jasna - wystarczy, że jeden podmiot wykaże wymaganą usługę. Co do pozacenowego kryterium oceny nie ma nigdzie napisane wprost, że wykazane doświadczenie się sumuje lub nie - wobec tego należy domniemywać, że jest podobnie jak w spełnieniu warunków udziału? Mianowicie, czy wszystkie 6 usług, które chciałbym wykazać może być doświadczeniem również tylko jednego z podmiotów?
0
2019-09-02 10:55 0

J.

Jacek .....

Fachowiec 872

Jeżeli nie jest to napisane wprost w dokumentacji przetargowej, to ja zwróciłbym się do zamawiającego z prośbą o wyjaśnienie treści Siwz - art. 38 PZP. Logika podpowiada że tak jak pan rozumuje jest poprawnie, ale lepiej się upewnić. Zamawiający powinien odpowiedzieć i wyjaśnić, jeżeli jasno nie zawarł w SIWZ takich informacji.
Jeżeli nie jest to napisane wprost w dokumentacji przetargowej, to ja zwróciłbym się do zamawiającego z prośbą o wyjaśnienie treści Siwz - art. 38 PZP. Logika podpowiada że tak jak pan rozumuje jest poprawnie, ale lepiej się upewnić. Zamawiający powinien odpowiedzieć i wyjaśnić, jeżeli jasno nie zawarł w SIWZ takich informacji.
0
2019-09-02 11:17 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy