Forum


Powrót Zmiana w umowie na roboty dot. ilości płatności

M.

Mariusz .....

14

W umowie na roboty budowlane (p.nieograniczony poniżej progów, bez funduszy UE) mam taki zapis dot. płatności: "Zamawiający dopuszcza zapłatę należności za prawidłowo wykonane roboty budowlane w częściach, po zakończeniu i odbiorze określonych etapów prac. Inwestor dopuszcza maksymalnie podział wynagrodzenia na trzy części, co oznacza możliwość dwóch odbiorów częściowych oraz jeden końcowy dot. całości przedmiotu zamówienia, przez cały okres trwania umowy."
Czy ktoś mimo braku zapisów w umowie dopuszczających zwiększenie ilości płatności częściowych dokonywał na jakiejś podstawie zmiany tych ilości? No bo jak sobie na to patrzę to jednak ilość płatności ma wpływ na ewentualną płynność finansową wykonawcy, więc element istotny i pytanie czy właśnie możliwy do ruszenia.
W umowie na roboty budowlane (p.nieograniczony poniżej progów, bez funduszy UE) mam taki zapis dot. płatności: "Zamawiający dopuszcza zapłatę należności za prawidłowo wykonane roboty budowlane w częściach, po zakończeniu i odbiorze określonych etapów prac. Inwestor dopuszcza maksymalnie podział wynagrodzenia na trzy części, co oznacza możliwość dwóch odbiorów częściowych oraz jeden końcowy dot. całości przedmiotu zamówienia, przez cały okres trwania umowy." Czy ktoś mimo braku zapisów w umowie dopuszczających zwiększenie ilości płatności częściowych dokonywał na jakiejś podstawie zmiany tych ilości? No bo jak sobie na to patrzę to jednak ilość płatności ma wpływ na ewentualną płynność finansową wykonawcy, więc element istotny i pytanie czy właśnie możliwy do ruszenia.
0
2019-09-12 08:23 0

J.

Jacek .....

Fachowiec 987

Jeżeli nie ma o tym mowy w umowie to nie można zmieniać, jest to istotna zmiana, a takie zapisy miały wpływ na krąg wykonawców.
Jeżeli nie ma o tym mowy w umowie to nie można zmieniać, jest to istotna zmiana, a takie zapisy miały wpływ na krąg wykonawców.
0
2019-09-12 08:31 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy