Forum


Powrót VAT w przypadku Wykonawcy z innego kraju UE

ATN

Anna Teresa Nowak

2

Wykonawca z innego kraju należącego do UE składa ofertę naliczając obowiązującą u niego stawkę podatku VAT, niższą niż Zamawiający zastosował dokonując szacowania wartości przedmiotu zamówienia. W związku z tym rodzi się wiele wątpliwości:
1. Czy Zamawiający powinien wzywać do wyjaśnienia stawki VAT?
2. Jak będzie wyglądać rozliczenie związane z tym zakupem? Czy skoro dostawa jest na terenie RP nie powinien być podatek rozliczony zgodnie z obowiązującymi przepisami naszymi? Zamawiający nie jest płatnikiem podatku VAT. Czy na potrzeby rozliczenia tej transakcji powinien przed dokonaniem wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów zarejestrować się jako podatnik VAT-UE?
Wykonawca z innego kraju należącego do UE składa ofertę naliczając obowiązującą u niego stawkę podatku VAT, niższą niż Zamawiający zastosował dokonując szacowania wartości przedmiotu zamówienia. W związku z tym rodzi się wiele wątpliwości: 1. Czy Zamawiający powinien wzywać do wyjaśnienia stawki VAT? 2. Jak będzie wyglądać rozliczenie związane z tym zakupem? Czy skoro dostawa jest na terenie RP nie powinien być podatek rozliczony zgodnie z obowiązującymi przepisami naszymi? Zamawiający nie jest płatnikiem podatku VAT. Czy na potrzeby rozliczenia tej transakcji powinien przed dokonaniem wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów zarejestrować się jako podatnik VAT-UE?
0
2019-09-16 09:38 0

A.

Anna .....

16

Tak z ciekawości - jaki % zastosowała ten Wykonawca zagraniczny?
Tak z ciekawości - jaki % zastosowała ten Wykonawca zagraniczny?
0
2019-09-27 11:21 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy