Forum


Powrót Komisja przetargowa a protokól postępowania

M.

Mariusz .....

Fachowiec 210

Jest powołana przez Zamawiającego komisja przetargowa, składająca się z sześciu osób. Komisja przeprowadza postępowanie w składzie co najmniej trzyosobowym. Komisja jest wieloosobowa powołana, ze względu na to że jak ktoś będzie na zwolnieniu itp. Oświadczenie składane na podstawie art. 17 ust. 2 składają zazwyczaj członkowie komisji którzy faktycznie dokonywali czynności w postępowaniu. Z kolei w protokole postępowania w pkt 4 lit. A pkt 2 wskazuje sie komisje, która została powołana i wymienia sie członków z imienia i nazwiska. Pod tym znajduje sie zapis następującej treści "Członkowie komisji złożyli oświadczenie określone w art. 17 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych." Czy w związku z tym co jest w protokole ten zapis, a komisja jest 6osobowa, a 3 osoby faktycznie biorą udział w postępowaniu, to cała komisja powinna złożyć oświadczenie określone w art. 17 ust. 2 czy nie? Jak prawidłowo powinno postąpić się? Z góry dziękuje za udzieloną pomoc w tym zakresie.
Jest powołana przez Zamawiającego komisja przetargowa, składająca się z sześciu osób. Komisja przeprowadza postępowanie w składzie co najmniej trzyosobowym. Komisja jest wieloosobowa powołana, ze względu na to że jak ktoś będzie na zwolnieniu itp. Oświadczenie składane na podstawie art. 17 ust. 2 składają zazwyczaj członkowie komisji którzy faktycznie dokonywali czynności w postępowaniu. Z kolei w protokole postępowania w pkt 4 lit. A pkt 2 wskazuje sie komisje, która została powołana i wymienia sie członków z imienia i nazwiska. Pod tym znajduje sie zapis następującej treści "Członkowie komisji złożyli oświadczenie określone w art. 17 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych." Czy w związku z tym co jest w protokole ten zapis, a komisja jest 6osobowa, a 3 osoby faktycznie biorą udział w postępowaniu, to cała komisja powinna złożyć oświadczenie określone w art. 17 ust. 2 czy nie? Jak prawidłowo powinno postąpić się? Z góry dziękuje za udzieloną pomoc w tym zakresie.
0
2019-09-22 21:29 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Jeżeli w protokole wpisujemy komisje przetargową to wszyscy jej członkowie składają oświadczenia. Do komisji zawsze można powołać dodatkową osobę - wówczas podpisze oświadczenie w momencie dołączenia do prac komisji.
Jeżeli w protokole wpisujemy komisje przetargową to wszyscy jej członkowie składają oświadczenia. Do komisji zawsze można powołać dodatkową osobę - wówczas podpisze oświadczenie w momencie dołączenia do prac komisji.
0
2019-09-23 10:23 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy