Forum


Powrót KRK - spółka komandytowa

K.

Katarzyna .....

26

Od kogo należy żądać zaświadczenia z KRK w związku z art. 24 ust. 1 pkt 13–14 i 21 ustawy Pzp w przypadku złożenia oferty przez sp. z o.o. sp. k.
Spółkę reprezentuje sp. z o.o., ponadto komplementariusz (sp. z o.o. ) ma jeszcze dwóch wspólników – osoby fizyczne, przy czym jedna wpisana jest do reprezentowania komplementariusza sp. z o.o. i to ona podpisała ofertę złożoną w przetargu.
Czy zaświadczenie powinien złożyć:
1) sp. z o.o. sp. k,
2) wspólnicy sp. z o.o. – osoby fizyczne?

Dodam, że w przetargu wykonawca złożył mi tyko KRK sp. z o.o. i sp. k.
Od kogo należy żądać zaświadczenia z KRK w związku z art. 24 ust. 1 pkt 13–14 i 21 ustawy Pzp w przypadku złożenia oferty przez sp. z o.o. sp. k. Spółkę reprezentuje sp. z o.o., ponadto komplementariusz (sp. z o.o. ) ma jeszcze dwóch wspólników – osoby fizyczne, przy czym jedna wpisana jest do reprezentowania komplementariusza sp. z o.o. i to ona podpisała ofertę złożoną w przetargu. Czy zaświadczenie powinien złożyć: 1) sp. z o.o. sp. k, 2) wspólnicy sp. z o.o. – osoby fizyczne? Dodam, że w przetargu wykonawca złożył mi tyko KRK sp. z o.o. i sp. k.
0
2019-09-24 08:04 0

M.

Monika .....

27

1) TAK - Sp. zo.o. Sp.k.
2) NIE - nie przedkłada się informacji o niekaralności spółki sp. z o.o. ponieważ ta spółka jest komplementariuszem będącym osobą prawną (w art. 24 ust. 1 pkt 13-14 jest mowa o os. fizycznych) Nie składa się informacji o niekarności wspólników Sp. z o.o. która jest komplementariuszem w Sp. z o.o. Sp.k.
1) TAK - Sp. zo.o. Sp.k. 2) NIE - nie przedkłada się informacji o niekaralności spółki sp. z o.o. ponieważ ta spółka jest komplementariuszem będącym osobą prawną (w art. 24 ust. 1 pkt 13-14 jest mowa o os. fizycznych) Nie składa się informacji o niekarności wspólników Sp. z o.o. która jest komplementariuszem w Sp. z o.o. Sp.k.
0
2019-09-24 08:46 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy