Forum


Powrót Zamówienie z wolnej ręki po unieważnionym przetargu

V.

Violetta .....

2

Ogłosiliśmy dwukrotnie przetarg na remont mieszkań, które musieliśmy unieważnić z powodu braku ofert. W obydwu przetargach było zastrzeżenie, że zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania w przypadku nieotrzymania dofinansowania w ramach programu. Obecnie wiemy już, że dofinansowanie dostaliśmy. Czy uważacie, że możemy zlecić te roboty z wolnej ręki na podstawie art.67 ust.1 pkt 4? Czy Waszym zdaniem uwaga o możliwości unieważnienia postępowania w sytuacji gdy wiemy, że dofinansowanie dostaliśmy jest istotną zmianą warunków zamówienia? Gdybyśmy po raz trzeci ogłaszali przetarg zapisu dotyczącego możliwości unieważnienia już by nie było. W sumie pierwotne warunki zamówienia się nie zmieniły, ale ja mam obawy, że możliwość unieważnienia postępowania mogła spowodować, że ktoś nie złożył oferty właśnie z tego powodu.
Ogłosiliśmy dwukrotnie przetarg na remont mieszkań, które musieliśmy unieważnić z powodu braku ofert. W obydwu przetargach było zastrzeżenie, że zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania w przypadku nieotrzymania dofinansowania w ramach programu. Obecnie wiemy już, że dofinansowanie dostaliśmy. Czy uważacie, że możemy zlecić te roboty z wolnej ręki na podstawie art.67 ust.1 pkt 4? Czy Waszym zdaniem uwaga o możliwości unieważnienia postępowania w sytuacji gdy wiemy, że dofinansowanie dostaliśmy jest istotną zmianą warunków zamówienia? Gdybyśmy po raz trzeci ogłaszali przetarg zapisu dotyczącego możliwości unieważnienia już by nie było. W sumie pierwotne warunki zamówienia się nie zmieniły, ale ja mam obawy, że możliwość unieważnienia postępowania mogła spowodować, że ktoś nie złożył oferty właśnie z tego powodu.
0
2019-09-24 11:42 0

W.

Wojciech .....

Fachowiec 647

Nie jest to zmiana istotnych warunków postępowania w zakresie wykonania zadania gdyż warunki dotyczące wykonawcy oraz realizacji zamówienia nie podlegają zmianie. W moim mniemaniu można robić WR.
A dla spokoju ducha jeśli się boicie to róbcie PN z terminem przyspieszonym.
Nie jest to zmiana istotnych warunków postępowania w zakresie wykonania zadania gdyż warunki dotyczące wykonawcy oraz realizacji zamówienia nie podlegają zmianie. W moim mniemaniu można robić WR. A dla spokoju ducha jeśli się boicie to róbcie PN z terminem przyspieszonym.
0
2019-09-24 14:09 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy