Forum


Powrót Zmiana umowy w zakresie przedmiotu zamówienia i wartości - możliwa?

A.

Anna .....

1

Dzień dobry,
Czy Państwa zdaniem można zlecić jako dodatkowe roboty montaż solarów w przypadku gdy nie przewidywał tego projekt budowlany a w umowie mamy jedynie przewidziane zmiany w przypadku konieczności zmiany rozwiązań technologicznych. Moim zdaniem nie bardzo są podstawy do tego (mimo iż rozszerzył się katalog możliwości ) w przypadku gdy jedyną przesłanką są względy ekonomiczne zamawiającego. Ale może się mylę ?
Dzień dobry, Czy Państwa zdaniem można zlecić jako dodatkowe roboty montaż solarów w przypadku gdy nie przewidywał tego projekt budowlany a w umowie mamy jedynie przewidziane zmiany w przypadku konieczności zmiany rozwiązań technologicznych. Moim zdaniem nie bardzo są podstawy do tego (mimo iż rozszerzył się katalog możliwości ) w przypadku gdy jedyną przesłanką są względy ekonomiczne zamawiającego. Ale może się mylę ?
0
2019-09-26 12:36 0

M.

Małgorzata .....

Fachowiec 721

ZGODNIE Z ART. 144 UST. 1 PKT. 2 muszą być spełnione trzy przesłanki. Poza tym należy pamiętać, że roboty dodatkowe to takie, które są niezbędne do zrealizowania umowy podstawowej. Montaż solarów z całym oprzyrządowaniem w przypadku, gdy nie było tej instalacji w projekcie - raczej do takich robót nie należy. Ewentualnie można skorzystać z przepisu art. 144 ust. 1 pkt. 6, jeśli mieścicie się w limicie. Osobiście też nie widzę podstawy do takiej zmiany umowy. Poza tym skąd pewność, że zlecenie tych prac obecnemu wykonawcy jest ekonomicznie korzystniejsze? Robiliście takie rozeznanie, czy wykonawca was przekonał że będzie taniej?
ZGODNIE Z ART. 144 UST. 1 PKT. 2 muszą być spełnione trzy przesłanki. Poza tym należy pamiętać, że roboty dodatkowe to takie, które są niezbędne do zrealizowania umowy podstawowej. Montaż solarów z całym oprzyrządowaniem w przypadku, gdy nie było tej instalacji w projekcie - raczej do takich robót nie należy. Ewentualnie można skorzystać z przepisu art. 144 ust. 1 pkt. 6, jeśli mieścicie się w limicie. Osobiście też nie widzę podstawy do takiej zmiany umowy. Poza tym skąd pewność, że zlecenie tych prac obecnemu wykonawcy jest ekonomicznie korzystniejsze? Robiliście takie rozeznanie, czy wykonawca was przekonał że będzie taniej?
0
2019-09-26 13:55 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy