Forum


Powrót brak podstaw do wykluczenia a dokumenty potwierdzające spełnienie

MK

Marzena Krukowska

0

Procedura odwrócona, uproszczona - czy jeżeli określę w siwz 2 podstawy wykluczenia fakultatywne to muszę żądać złożenia przez Wykonawcę najwyżej ocenionego (najkorzystniejsza oferta) dokumentów potwierdzających, że nie podlega wykluczeniu (np. KRS, KRK osoba)? czy mogę nie żądać ich złożenia i opierać sie jedynie na wstępnym oświadczeniu wykonawcy?
I jak ma się do tego to, że nie mogą podlegać wykluczeniu ze wszystkich obligatoryjnych? czyli te dokumenty też mam wymagać czy moge opierać się na wstępnym oświadczeniu?
Procedura odwrócona, uproszczona - czy jeżeli określę w siwz 2 podstawy wykluczenia fakultatywne to muszę żądać złożenia przez Wykonawcę najwyżej ocenionego (najkorzystniejsza oferta) dokumentów potwierdzających, że nie podlega wykluczeniu (np. KRS, KRK osoba)? czy mogę nie żądać ich złożenia i opierać sie jedynie na wstępnym oświadczeniu wykonawcy? I jak ma się do tego to, że nie mogą podlegać wykluczeniu ze wszystkich obligatoryjnych? czyli te dokumenty też mam wymagać czy moge opierać się na wstępnym oświadczeniu?
0
2016-09-29 12:44 0

M.

Marta .....

27

Wszystko zależy w jakim progu jesteś. Przy zamówieniach "unijnych" dokumentów musisz wymagać. Poniżej progu możesz wymagać - wszystko zależy od zapisów w SIWZ.
Podstawa prawna: art. 26 ust. 2 ustawy.
Wszystko zależy w jakim progu jesteś. Przy zamówieniach "unijnych" dokumentów musisz wymagać. Poniżej progu możesz wymagać - wszystko zależy od zapisów w SIWZ. Podstawa prawna: art. 26 ust. 2 ustawy.
1
2016-09-29 12:55 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy