Forum


Powrót Zakup energii elektrycznej - raczem czy osobno?

P.

Paweł .....

8

Witam
Chciałem zapytać, bo z przepisów ustawy nie ma jasności w tym temacie...
Czy jednostki organizacyjne powiatu (np. Licea, Szkoły zawodowe, DPSy) mogą w ramach własnych budżetów dokonać zakupu dostawy enegrii elektrycznej na własne potrzeby oddzielnie, czy powinny razem zgłosić jednostce prowadzącej (Starostwu Powiatowemu) potrzebę kompleksowego zakupu energii elektrycznej na kolejny okres rozliczeniowy?
Czy są jakieś przepisy jednoznacznie regulujące jedno lub drugie rozwiązanie na gruncie zamówień publicznych?
Witam Chciałem zapytać, bo z przepisów ustawy nie ma jasności w tym temacie... Czy jednostki organizacyjne powiatu (np. Licea, Szkoły zawodowe, DPSy) mogą w ramach własnych budżetów dokonać zakupu dostawy enegrii elektrycznej na własne potrzeby oddzielnie, czy powinny razem zgłosić jednostce prowadzącej (Starostwu Powiatowemu) potrzebę kompleksowego zakupu energii elektrycznej na kolejny okres rozliczeniowy? Czy są jakieś przepisy jednoznacznie regulujące jedno lub drugie rozwiązanie na gruncie zamówień publicznych?
0
2019-10-04 09:29 0

M.

Małgorzata .....

Fachowiec 697

Jeśli płatnikiem podatku VAT jest powiat to lepiej zrobić jedno zamówienie dla powiatu i podległych jednostek i zastosować art. 16 ust. 4
Jeśli płatnikiem podatku VAT jest powiat to lepiej zrobić jedno zamówienie dla powiatu i podległych jednostek i zastosować art. 16 ust. 4
0
2019-10-04 09:42 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy