Forum

Powrót Działanie ePUAP a unieważnienie postępowania

B.

Beata .....

0

Szanowni, czy ktoś z Was orientuje się może jak działa system ePuap?
Konkretnie chodzi mi o sytuację, czy wykonawca ma techniczną możliwość złożyć ofertę po terminie właśnie we wskazanym systemie?
Mieliśmy taka sytuację, że oferta wpłynęła 1 minutę po wskazanym terminie. Była jedyna więc postępowanie unieważniono.
Jednak temat ciągle mnie nurtuje zwłaszcza, że nasi zamówieniowcy wprowadzili do SIWZ zapis:
„Za datę przekazania oferty, wniosków, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ICH PRZEKAZANIA NA ePUAP”
Czy data przekazania oferty na ePUAP zawsze jest tożsama z terminem składania ofert?
Mam wątpliwości, zwłaszcza jeśli wykonawca działa na pograniczu czasowym (decydują sekundy).
Co Państwo myślicie w temacie i co sadzicie o zacytowanym powyżej zapisie w SIWZ?
Szanowni, czy ktoś z Was orientuje się może jak działa system ePuap? Konkretnie chodzi mi o sytuację, czy wykonawca ma techniczną możliwość złożyć ofertę po terminie właśnie we wskazanym systemie? Mieliśmy taka sytuację, że oferta wpłynęła 1 minutę po wskazanym terminie. Była jedyna więc postępowanie unieważniono. Jednak temat ciągle mnie nurtuje zwłaszcza, że nasi zamówieniowcy wprowadzili do SIWZ zapis: „Za datę przekazania oferty, wniosków, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ICH PRZEKAZANIA NA ePUAP” Czy data przekazania oferty na ePUAP zawsze jest tożsama z terminem składania ofert? Mam wątpliwości, zwłaszcza jeśli wykonawca działa na pograniczu czasowym (decydują sekundy). Co Państwo myślicie w temacie i co sadzicie o zacytowanym powyżej zapisie w SIWZ?
0
2019-10-08 10:56 0

B.

Beata .....

Fachowiec 310

Tak, złoży ofertę, ponieważ ePUAP działa jak skrzynka podawcza i nie pilnuje terminów - nie ma bramki.
Zapis jest ok - ePUAP stał się naszym sekretariatem, czyli złożenie oferty w określonym dniu godzinie. Możesz jeszcze porównać godzinę z zestawieniem na MiniPortalu.
Z minutami/sekundami był problem również przy ofertach składanych papierowo. Wówczas można było się posprzeczać o ustawienia zegarków. Z datą/godziną ePUAPu raczej trudno się pokłócić.
Tak, złoży ofertę, ponieważ ePUAP działa jak skrzynka podawcza i nie pilnuje terminów - nie ma bramki. Zapis jest ok - ePUAP stał się naszym sekretariatem, czyli złożenie oferty w określonym dniu godzinie. Możesz jeszcze porównać godzinę z zestawieniem na MiniPortalu. Z minutami/sekundami był problem również przy ofertach składanych papierowo. Wówczas można było się posprzeczać o ustawienia zegarków. Z datą/godziną ePUAPu raczej trudno się pokłócić.
0
2019-10-08 11:12 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy