Forum


Powrót Nowe wytyczne dot. prawa opcji

B.

Beata .....

0

Drodzy,
Proszę pomóżcie…w instytucji w której pracuję występuje konieczność zabezpieczania wyszacowanej kwoty która ma być przeznaczana na prawo opcji już na etapie wszczynania postępowania.
Niezależnie od tego czy skorzystamy z opcji czy tez nie (oczywiście w samym szacowaniu byłoby ujęte), prowadzi to do tego, że czasem niepotrzebnie „bukujemy” sobie środki z danego roku, z których spokojnie moglibyśmy skorzystać w tym roku i przeznaczyć na co innego (środków na opcję szukalibyśmy dopiero kiedy zaszłaby taka konieczność).
Wypowiadam się w imieniu komórki merytorycznej, której problem, jednak postanowiliśmy poruszyć to z naszymi zamówieniami.
Oczywiście na otwarciu ofert tez jest odczytywana kwota z ujętym prawem opcji.
Jak to wygląda u Was: czy na otwarciu ofert powinna być jedynie odczytana kwota która zamierzamy przeznaczyć na świadczenie główne i czy to ona powinna być przedmiotem późniejszej oceny?
Rozumiem, że jednocześnie w ofercie powinna być wskazana kwota prawa opcji (w SIWZ podajemy jej maksymalny wymiar)…ale czy i ta badamy??? I czy wykonawcy nie będą „windować” opcji w sytuacji kiedy ta kwota jednak nie podlegałaby badaniu?
Chyba, że stosujecie w umowie formułowania typy, że ceny jednostkowe prawa opcji nie mogą być wyższe niż przy świadczeniu głównym, itp.
A co w sytuacji kiedy w kwocie prawa opcji jest błąd??
Pozdrawiam
B.
Drodzy, Proszę pomóżcie…w instytucji w której pracuję występuje konieczność zabezpieczania wyszacowanej kwoty która ma być przeznaczana na prawo opcji już na etapie wszczynania postępowania. Niezależnie od tego czy skorzystamy z opcji czy tez nie (oczywiście w samym szacowaniu byłoby ujęte), prowadzi to do tego, że czasem niepotrzebnie „bukujemy” sobie środki z danego roku, z których spokojnie moglibyśmy skorzystać w tym roku i przeznaczyć na co innego (środków na opcję szukalibyśmy dopiero kiedy zaszłaby taka konieczność). Wypowiadam się w imieniu komórki merytorycznej, której problem, jednak postanowiliśmy poruszyć to z naszymi zamówieniami. Oczywiście na otwarciu ofert tez jest odczytywana kwota z ujętym prawem opcji. Jak to wygląda u Was: czy na otwarciu ofert powinna być jedynie odczytana kwota która zamierzamy przeznaczyć na świadczenie główne i czy to ona powinna być przedmiotem późniejszej oceny? Rozumiem, że jednocześnie w ofercie powinna być wskazana kwota prawa opcji (w SIWZ podajemy jej maksymalny wymiar)…ale czy i ta badamy??? I czy wykonawcy nie będą „windować” opcji w sytuacji kiedy ta kwota jednak nie podlegałaby badaniu? Chyba, że stosujecie w umowie formułowania typy, że ceny jednostkowe prawa opcji nie mogą być wyższe niż przy świadczeniu głównym, itp. A co w sytuacji kiedy w kwocie prawa opcji jest błąd?? Pozdrawiam B.
0
2019-10-17 12:18 0

M.

Monika .....

8

poniżej częściowo odpowiedź na pytanie:
http://www.praktykazamowien.com/kwota-przeznaczona-na-sfinansowanie-zamowienia-a-prawo-opcji/
poniżej częściowo odpowiedź na pytanie: http://www.praktykazamowien.com/kwota-przeznaczona-na-sfinansowanie-zamowienia-a-prawo-opcji/
0
2019-10-17 14:14 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy