Forum


Powrót Przetarg na kredyt

B.

Beata .....

0

Niedługo będę przygotowywała przetarg na udzielenie kredytu, przeglądam te przetargi które są już ogłoszone po nowelizacji i martwię się ponieważ większość Zamawiających stosuje dodatkowe kryterium o wadze 40 np. termin uruchomienia kredytu (nasza pani skarbnik stwierdziła, że jej się nie spieszy a opis: termin uruchomienia kredytu - określa termin postawienia do dyspozycji Zamawiającego wypłacanych transz kredytu licząc od dnia złożenia przez Zamawiającego zapotrzebowania w przedziale od 1 dnia do powyżej 1 dnia. Zamawiający przyzna wykonawcy odpowiednią ilość punktów zgodnie z punktacją: 1. termin uruchomienia kredytu 1 dzień - 40 pkt,
2. termin uruchomienia kredytu powyżej 1 dnia - O pkt. – wydaje mi się mocno naciągany).
W poprzednich przetargach jako drugie kryterium mieliśmy wysokość oprocentowania od zadłużenia przeterminowanego – ale zastosowanie do niego wysokiej wagi też jest absurdalne. Czy może ktoś dysponuje jakimś przekonywującym uzasadnieniem do zastosowania jedynego kryterium ceny lub kosztu. Jeżeli tak proszę o pomoc.
Niedługo będę przygotowywała przetarg na udzielenie kredytu, przeglądam te przetargi które są już ogłoszone po nowelizacji i martwię się ponieważ większość Zamawiających stosuje dodatkowe kryterium o wadze 40 np. termin uruchomienia kredytu (nasza pani skarbnik stwierdziła, że jej się nie spieszy a opis: termin uruchomienia kredytu - określa termin postawienia do dyspozycji Zamawiającego wypłacanych transz kredytu licząc od dnia złożenia przez Zamawiającego zapotrzebowania w przedziale od 1 dnia do powyżej 1 dnia. Zamawiający przyzna wykonawcy odpowiednią ilość punktów zgodnie z punktacją: 1. termin uruchomienia kredytu 1 dzień - 40 pkt, 2. termin uruchomienia kredytu powyżej 1 dnia - O pkt. – wydaje mi się mocno naciągany). W poprzednich przetargach jako drugie kryterium mieliśmy wysokość oprocentowania od zadłużenia przeterminowanego – ale zastosowanie do niego wysokiej wagi też jest absurdalne. Czy może ktoś dysponuje jakimś przekonywującym uzasadnieniem do zastosowania jedynego kryterium ceny lub kosztu. Jeżeli tak proszę o pomoc.
1
2016-10-03 12:48 0

K.

Katarzyna .....

16

Bardzo ryzykowne drugie kryterium, szczególnie z takim sposobem oceny.
Bardzo ryzykowne drugie kryterium, szczególnie z takim sposobem oceny.
1
2016-10-03 13:06 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy