Forum


Powrót wykaz kluczowych urzadzeń

MZ

Marzena Ziemska

0

Na jakim etapie postępowania powinnam żądać złożenia wykazu kluczowych urządzeń (dot. oczyszczalni)? Czy na etapie złożenia oferty, czy dopiero od wykonawcy, który zostanie najwyżej oceniony?
Zaznaczam, że nie mam żadnego kryterium związanego z wykazem kluczowych urządzeń, więc do oceny oferty wykaz nie będzie mi potrzebny.
Jeśli zażądam wykazu razem z ofertą, to i tak nie będę mogła sprawdzić czy przedstawione urządzenia spełniają moje wymagania, bo dopiero na moje wezwanie wykonawca najwyżej oceniony złoży dokumenty takie jak karty katalogowe, certyfikaty.
Jeśli zrobię inaczej i zażądam wykazu kluczowych urządzeń dopiero od wykonawcy najwyżej ocenionego, to powinnam potraktować wykaz kluczowych urządzeń jako dokument przedmiotowy potwierdzający wymagania zamawiającego. A wykaz takim dokumentem nie jest, on bardziej stanowi treść oferty.
Dokument przedmiotowy podlega uzupełnieniu, a wykazu kluczowych urządzeń nie mogę uzupełniać (zmieniłabym w ten sposób treść oferty), więc nie mogę go traktować jako dokumentu przedmiotowego.
Kiedy więc powinnam żądać złożenia wykazu kluczowych urządzeń?
Może ktoś zna odpowiedź?
Na jakim etapie postępowania powinnam żądać złożenia wykazu kluczowych urządzeń (dot. oczyszczalni)? Czy na etapie złożenia oferty, czy dopiero od wykonawcy, który zostanie najwyżej oceniony? Zaznaczam, że nie mam żadnego kryterium związanego z wykazem kluczowych urządzeń, więc do oceny oferty wykaz nie będzie mi potrzebny. Jeśli zażądam wykazu razem z ofertą, to i tak nie będę mogła sprawdzić czy przedstawione urządzenia spełniają moje wymagania, bo dopiero na moje wezwanie wykonawca najwyżej oceniony złoży dokumenty takie jak karty katalogowe, certyfikaty. Jeśli zrobię inaczej i zażądam wykazu kluczowych urządzeń dopiero od wykonawcy najwyżej ocenionego, to powinnam potraktować wykaz kluczowych urządzeń jako dokument przedmiotowy potwierdzający wymagania zamawiającego. A wykaz takim dokumentem nie jest, on bardziej stanowi treść oferty. Dokument przedmiotowy podlega uzupełnieniu, a wykazu kluczowych urządzeń nie mogę uzupełniać (zmieniłabym w ten sposób treść oferty), więc nie mogę go traktować jako dokumentu przedmiotowego. Kiedy więc powinnam żądać złożenia wykazu kluczowych urządzeń? Może ktoś zna odpowiedź?
0
2016-10-04 15:39 0

M.

Marta .....

27

A dlaczego żądasz wykazu narzędzi? Jeżeli postawiłaś warunek to wymagasz dokumentu z Rozporządzenia i należy go wymagać od najwyżej ocenionego. Jeżeli kryterium - to z ofertą (choć sama to wykluczasz). Nie natknęłam się na inną formę wymagania złożenia takiego wykazu.
A dlaczego żądasz wykazu narzędzi? Jeżeli postawiłaś warunek to wymagasz dokumentu z Rozporządzenia i należy go wymagać od najwyżej ocenionego. Jeżeli kryterium - to z ofertą (choć sama to wykluczasz). Nie natknęłam się na inną formę wymagania złożenia takiego wykazu.
1
2016-10-05 05:34 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy