Forum


Powrót Podpis XADES a Epuap/ Miniportal PROBLEM

M.

Małgorzata .....

4

Dzień dobry,

w przetargu nieograniczonym powyżej progów z racji tego, że moja oferta okazała się najkorzystniejsza otrzymałam wezwanie do złożenia dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu, czyli: Krajowy Rejestr Karny, ZUS, Urząd Skarbowy itd. Wszystkie dokumenty posiadam w PDFie, więc podpisałam je podpisem elektronicznym w formacie PADES, ale zaświadczenie z Urzędu Skarbowego ( tak jak zawsze zresztą) posiadam podpisane podpisem elektronicznym pracownika Urzędu w formacie XADES ( otrzymujemy zawsze podpisane Xadesem). W SIWZ jako jedyne źródło komunikacji pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą został wskazany jest Epuap. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że w formatach plików jakie mogą zostać przesłane za pomocą Epuau nie ma wskazanego formatu XADES. Za nim nie mogę wczytać pliku podpisu na platformę i przesłać go do Zamawiającego. Kontaktowałam się już z Zamawiającym, żeby poinformować o problemie i poprosić o możliwość przesłania tego pechowego pliku za pomocą e-mail, ale niestety informacja jest jedna: jedyna for,a komunikacji to Epuap.
Czy spotkali się Państwo z taką sytuacją? Jak można to rozwiązać? Proszę o pomoc :)
Pliki PADESEM podpisujemy od niedawna, wcześniej do wszystkiego używaliśmy Xadesa i nigdy nie było problemów ( nawet na Epuapie mam potwierdzenia, że wysyłałam pliki do innych instytucji z podpisem Xades).
Dzień dobry, w przetargu nieograniczonym powyżej progów z racji tego, że moja oferta okazała się najkorzystniejsza otrzymałam wezwanie do złożenia dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu, czyli: Krajowy Rejestr Karny, ZUS, Urząd Skarbowy itd. Wszystkie dokumenty posiadam w PDFie, więc podpisałam je podpisem elektronicznym w formacie PADES, ale zaświadczenie z Urzędu Skarbowego ( tak jak zawsze zresztą) posiadam podpisane podpisem elektronicznym pracownika Urzędu w formacie XADES ( otrzymujemy zawsze podpisane Xadesem). W SIWZ jako jedyne źródło komunikacji pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą został wskazany jest Epuap. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że w formatach plików jakie mogą zostać przesłane za pomocą Epuau nie ma wskazanego formatu XADES. Za nim nie mogę wczytać pliku podpisu na platformę i przesłać go do Zamawiającego. Kontaktowałam się już z Zamawiającym, żeby poinformować o problemie i poprosić o możliwość przesłania tego pechowego pliku za pomocą e-mail, ale niestety informacja jest jedna: jedyna for,a komunikacji to Epuap. Czy spotkali się Państwo z taką sytuacją? Jak można to rozwiązać? Proszę o pomoc :) Pliki PADESEM podpisujemy od niedawna, wcześniej do wszystkiego używaliśmy Xadesa i nigdy nie było problemów ( nawet na Epuapie mam potwierdzenia, że wysyłałam pliki do innych instytucji z podpisem Xades).
0
2019-11-22 12:57 0

W.

Wojciech .....

Fachowiec 617

Czy to samo zaświadczenie z US było już gdzieś przesyłane i wtedy nie było problemu?
Czy podpis jest aktualny?
Może zwrózcić się do US o wyjaśnienie?
Czy to samo zaświadczenie z US było już gdzieś przesyłane i wtedy nie było problemu? Czy podpis jest aktualny? Może zwrózcić się do US o wyjaśnienie?
0
2019-11-22 13:48 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy