Forum


Powrót Nazwy własne - przetarg komp

P.

Patrycja .....

2

Proszę o pomoc w związku z tym , iż żadne rekomendacje uzp nie przemawiają ( do oosoby któa odpowieada za opis przedmiotu zamówienia) do tego, iż nie można ( a może jednak można ) stosować nazw własnych (pomimo iż bardzo szczegółowo opisany jest przedmiot zamóeinia tj. komputer , laptop dyski), Czy jest jakiś wyrok KIO, albo coś innego:

Opis sprzętów:
Desktop All-in-One model DellOptiPlex7470 AIO i59500/8GB/256/Win10P 23.8 lub równoważny ,

1.Vigor 2952 Router Dual-WAN Ethernet – Draytek lub równoważny,

Laptop Dell Inspiron 7791 2in1 i7-10510U/16GB/512/Win10P MX250 lub równoważny,

2. Monitor interaktywny 75”– TT-7519RS lub inny równoważny

Zestaw głośnikowy firmy Microlab B77 lub równoważny.

Poza tymi nazwami jest obszernie i szczegółowo opisany sprzęt.

Już sama zwątpiłam w te nazwy może ktoś tak stosuje w przetargach na komp z podaniem modelu?
Proszę o pomoc w związku z tym , iż żadne rekomendacje uzp nie przemawiają ( do oosoby któa odpowieada za opis przedmiotu zamówienia) do tego, iż nie można ( a może jednak można ) stosować nazw własnych (pomimo iż bardzo szczegółowo opisany jest przedmiot zamóeinia tj. komputer , laptop dyski), Czy jest jakiś wyrok KIO, albo coś innego: Opis sprzętów: Desktop All-in-One model DellOptiPlex7470 AIO i59500/8GB/256/Win10P 23.8 lub równoważny , 1.Vigor 2952 Router Dual-WAN Ethernet – Draytek lub równoważny, Laptop Dell Inspiron 7791 2in1 i7-10510U/16GB/512/Win10P MX250 lub równoważny, 2. Monitor interaktywny 75”– TT-7519RS lub inny równoważny Zestaw głośnikowy firmy Microlab B77 lub równoważny. Poza tymi nazwami jest obszernie i szczegółowo opisany sprzęt. Już sama zwątpiłam w te nazwy może ktoś tak stosuje w przetargach na komp z podaniem modelu?
0
2019-11-28 13:29 0

W.

Wojciech .....

Fachowiec 597

a zapisy ustawy? Zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Pzp przedmiotu zamówienia nie można opisywać poprzez wskazanie znaków towarowych, nazw własnych, chyba że jest to uzasadnione specyfiką tegoż przedmiotu, a organizator postępowania nie może jednoznacznie opisać przedmiotu zakupu za pomocą określeń nie odwołujących się do nazw własnych.
a zapisy ustawy? Zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Pzp przedmiotu zamówienia nie można opisywać poprzez wskazanie znaków towarowych, nazw własnych, chyba że jest to uzasadnione specyfiką tegoż przedmiotu, a organizator postępowania nie może jednoznacznie opisać przedmiotu zakupu za pomocą określeń nie odwołujących się do nazw własnych.
0
2019-11-28 13:44 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy