Forum


Powrót Część II sekcja A lit. e) JEDZ

M.

Malwina .....

10

Witajcie, proszę o pomoc w następującym temacie

Wykonawca w JEDZ w pytaniu: „Czy wykonawca będzie w stanie przedstawić zaświadczenie odnoszące się do płatności składek na ubezpieczenie społeczne i podatków lub przedstawić informacje, które umożliwią instytucji zamawiającej lub podmiotowi zamawiającemu uzyskanie tego zaświadczenia bezpośrednio za pomocą bezpłatnej krajowej bazy danych w dowolnym państwie członkowskim?” zaznaczył NIE.
Cały czas wydawało mi się (chyba błędnie), że w tym pytaniu Wykonawca winien zaznaczyć tak, a na potwierdzenie tego jest zaświadczenie z ZUS i US.
Natomiast w sieci znalazłam informację, że w tym punkcie polski wykonawca powinien zazaczyć właśnie "NIE".
Co jest zatem poprawnie?
Pozdrawiam
Pozdrawiam.
Witajcie, proszę o pomoc w następującym temacie Wykonawca w JEDZ w pytaniu: „Czy wykonawca będzie w stanie przedstawić zaświadczenie odnoszące się do płatności składek na ubezpieczenie społeczne i podatków lub przedstawić informacje, które umożliwią instytucji zamawiającej lub podmiotowi zamawiającemu uzyskanie tego zaświadczenia bezpośrednio za pomocą bezpłatnej krajowej bazy danych w dowolnym państwie członkowskim?” zaznaczył NIE. Cały czas wydawało mi się (chyba błędnie), że w tym pytaniu Wykonawca winien zaznaczyć tak, a na potwierdzenie tego jest zaświadczenie z ZUS i US. Natomiast w sieci znalazłam informację, że w tym punkcie polski wykonawca powinien zazaczyć właśnie "NIE". Co jest zatem poprawnie? Pozdrawiam Pozdrawiam.
0
2019-12-04 13:38 0

M.

Malwina .....

10

Już znalazłam odpowiedź, że takie bazy danych nie są ogólnodostępne w Polsce i odpowiedź powinna być faktycznie "NIE" :)
Już znalazłam odpowiedź, że takie bazy danych nie są ogólnodostępne w Polsce i odpowiedź powinna być faktycznie "NIE" :)
0
2019-12-04 14:25 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy