Forum


Powrót Kary umowne

B.

Bożena .....

1

Witam serdecznie,
jesteśmy dystrybutorem i mamy podpisaną umowę z 2017 r. na sukcesywne dostawy, niestety niedawno producent wstrzymał (zawiesił) na pewien okres produkcję. Czy możemy się w tym przypadku powołać na siłę wyższą? Czy możemy w jakiś sposób uniknąć naliczenia kar umownych? Nie byliśmy w stanie zapewnić stany magazynowe na 3 lata, ponieważ produkty zawierają krótki okres ważności.
Z góry dziękuję za pomoc
Witam serdecznie, jesteśmy dystrybutorem i mamy podpisaną umowę z 2017 r. na sukcesywne dostawy, niestety niedawno producent wstrzymał (zawiesił) na pewien okres produkcję. Czy możemy się w tym przypadku powołać na siłę wyższą? Czy możemy w jakiś sposób uniknąć naliczenia kar umownych? Nie byliśmy w stanie zapewnić stany magazynowe na 3 lata, ponieważ produkty zawierają krótki okres ważności. Z góry dziękuję za pomoc
0
2019-12-10 12:53 0

W.

Wojciech .....

Fachowiec 617

Jak rozumiem jesteś dostawcą. Można próbować siły wyższej ale tylko pod warunkiem, że gdzie indziej tego nie dostaniesz.
Jak rozumiem jesteś dostawcą. Można próbować siły wyższej ale tylko pod warunkiem, że gdzie indziej tego nie dostaniesz.
0
2019-12-10 14:11 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy