Forum

Powrót Szkolenia do 30.000 euro - sumować?

J.

Joanna .....

25

W planie założyłam 5000 zł netto na szkolenia. Zrealizowałam jedno za 3000 zł netto wg wewnętrznego regulaminu (tu wg wewn. regulaminu do kwoty 8000 zł netto bez prowadzenia jakiejkolwiek procedury tylko na podstawie faktury).
Teraz chcę zrobić kolejne szkolenie tym razem za 8000 zł. Czy tego typu szkolenia powinno się sumować, skoro i tak będą poza ustawą? Dla mnie każde szkolenie jest indywidualną (trudną do przewidzenia) sprawą i nie powinno być łączone. Czy mam rację?
W planie założyłam 5000 zł netto na szkolenia. Zrealizowałam jedno za 3000 zł netto wg wewnętrznego regulaminu (tu wg wewn. regulaminu do kwoty 8000 zł netto bez prowadzenia jakiejkolwiek procedury tylko na podstawie faktury). Teraz chcę zrobić kolejne szkolenie tym razem za 8000 zł. Czy tego typu szkolenia powinno się sumować, skoro i tak będą poza ustawą? Dla mnie każde szkolenie jest indywidualną (trudną do przewidzenia) sprawą i nie powinno być łączone. Czy mam rację?
0
2019-12-17 15:32 0

N.

Natalia .....

30

pytanie w jakim celu sumować skoro nie podlega wartość ustawie, do 30 000 euro ustawy się nie stosuje, pewne kwestie są rozstrzygane na podstawie regulaminów wewnętrznych. Czy chodzi o regulaminy wewnętrzne? jeżeli tak to z nich powinno wynikać co i jak . Z ustawy mozesz posiłkować się tym co jest nowym zamówieniem nie objętym planami.
Dla mnie nie każde szkolenie jest sprawą trudną do przewidzenia np. kiedy trzeba przeszkolić pracowników w zakresie przepisów BHP czy jakiś innych obowiązkowych szkoleń które ciążą na pracodawcy. Indywidualne szkolenie to np. moje w zakresie zamówień publicznych ale tu też jakieś założenia można robić.
pytanie w jakim celu sumować skoro nie podlega wartość ustawie, do 30 000 euro ustawy się nie stosuje, pewne kwestie są rozstrzygane na podstawie regulaminów wewnętrznych. Czy chodzi o regulaminy wewnętrzne? jeżeli tak to z nich powinno wynikać co i jak . Z ustawy mozesz posiłkować się tym co jest nowym zamówieniem nie objętym planami. Dla mnie nie każde szkolenie jest sprawą trudną do przewidzenia np. kiedy trzeba przeszkolić pracowników w zakresie przepisów BHP czy jakiś innych obowiązkowych szkoleń które ciążą na pracodawcy. Indywidualne szkolenie to np. moje w zakresie zamówień publicznych ale tu też jakieś założenia można robić.
0
2019-12-18 08:50 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy