Forum


Powrót Obowiązek przedłożenia kopii umowy o Podwykonawstwo

K.

Krzysztof .....

3

Przetarg nieograniczony na wykonanie dwóch placów zabaw, wartość szacunkowa każdego ok. 120 tys zł, zakres robót podbudowa, sztuczna nawierzchnia, montaż sprzętów, oświetlenie, monitoring. Czy można wyłączyć na podstawie art. 143 b ust. 8 obowiązek przedstawiania zamawiającemu umowy o podwykonawstwo dla montażu sprzętów, oświetlenia i monitoringu, są to kwoty poniżej 50 tysięcy. Jeżeli zamawiający jednocześnie wymaga zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących montaż wyposażenia , a Wykonawca zlecił usługę Podwykonawcy to czy ten składa wykaz osób zatrudnionych?
Przetarg nieograniczony na wykonanie dwóch placów zabaw, wartość szacunkowa każdego ok. 120 tys zł, zakres robót podbudowa, sztuczna nawierzchnia, montaż sprzętów, oświetlenie, monitoring. Czy można wyłączyć na podstawie art. 143 b ust. 8 obowiązek przedstawiania zamawiającemu umowy o podwykonawstwo dla montażu sprzętów, oświetlenia i monitoringu, są to kwoty poniżej 50 tysięcy. Jeżeli zamawiający jednocześnie wymaga zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących montaż wyposażenia , a Wykonawca zlecił usługę Podwykonawcy to czy ten składa wykaz osób zatrudnionych?
0
2020-01-14 13:07 0

J.

Jacek .....

Fachowiec 1042

Porusza pan tutaj 2 różne sprawy. Projekt umowy o podwykonawstwo trzeba zawsze składać, natomiast umowę o podwykonawstwo przedkłada się w sytuacji opisanej w art. 143b ust. 8 (są wyłączenia kwotowe lub określone przez zamawiającego SIWZ). Natomiast w art. 29 ust. 3a stanowi o czynnościach, które zamawiający wskazuje w OPZ, które wymagają zatrudnienia na umowę o pracę. Jeżeli te "czynności" wykonuje i wykonawca i podwykonawca to trzeba te wykazy weryfikować od obu.
Porusza pan tutaj 2 różne sprawy. Projekt umowy o podwykonawstwo trzeba zawsze składać, natomiast umowę o podwykonawstwo przedkłada się w sytuacji opisanej w art. 143b ust. 8 (są wyłączenia kwotowe lub określone przez zamawiającego SIWZ). Natomiast w art. 29 ust. 3a stanowi o czynnościach, które zamawiający wskazuje w OPZ, które wymagają zatrudnienia na umowę o pracę. Jeżeli te "czynności" wykonuje i wykonawca i podwykonawca to trzeba te wykazy weryfikować od obu.
0
2020-01-14 13:35 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy