Forum


Powrót roboty budowlane-rozliczenie ryczałtowe

M.

Marcin .....

2

Umowa o RB, termin realizacji kwiecień br. Wynagrodzenie ryczałtowe, do umowy załączono harmonogram pra. Z umowy wynika,że ostatnia część wynagrodzenia, wynosić 25% wynagrodzenia całej kwoty, przy czym pozostała kwota 75% została zrealizowana do końca stycznia br, w takim razie przez okres luty-kwiecień wykonawca nie otrzyma wynagrodzenia, a prace w dalszej części musi wykonać. Czy taka sytuacja jest zgodna z prawem , czy morze z-cy źle skonstruował umowę. Czy w umowie o RB można wpisać, że ostatnia część wynagrodzenia, może wynosić 25% wynagrodzenia całej kwoty.
Chcę nadmienić, że art. 143a ust.3 PZP mówi o tym, że zamawiający MOŻE wskazać w SIWZ procentową wartość ostatniej części wynagrodzenia, która nie może wynosić więcej niż 10% wynagrodzenia należnego wykonawcy. Uważam, że SIWZ to nie to samo co umowa i nie można się opierać dosłownie na tym przepisie, jeśli się mylę to proszę o opinię.
Dziękuję i pozdrawiam.
Umowa o RB, termin realizacji kwiecień br. Wynagrodzenie ryczałtowe, do umowy załączono harmonogram pra. Z umowy wynika,że ostatnia część wynagrodzenia, wynosić 25% wynagrodzenia całej kwoty, przy czym pozostała kwota 75% została zrealizowana do końca stycznia br, w takim razie przez okres luty-kwiecień wykonawca nie otrzyma wynagrodzenia, a prace w dalszej części musi wykonać. Czy taka sytuacja jest zgodna z prawem , czy morze z-cy źle skonstruował umowę. Czy w umowie o RB można wpisać, że ostatnia część wynagrodzenia, może wynosić 25% wynagrodzenia całej kwoty. Chcę nadmienić, że art. 143a ust.3 PZP mówi o tym, że zamawiający MOŻE wskazać w SIWZ procentową wartość ostatniej części wynagrodzenia, która nie może wynosić więcej niż 10% wynagrodzenia należnego wykonawcy. Uważam, że SIWZ to nie to samo co umowa i nie można się opierać dosłownie na tym przepisie, jeśli się mylę to proszę o opinię. Dziękuję i pozdrawiam.
0
2020-01-31 22:03 0

E.

Ewa .....

Fachowiec 511

Przepis mówiący o tym że wysokości ostatnie raty nie może przekraczaj 10% wynagrozdzenia dotyczy zamówien których okres czasu realizacji przekracza 12 miesięcy. Pytanie zatem jak długo zgodnie z umową ma być realizowane wasze zamówienie
Przepis mówiący o tym że wysokości ostatnie raty nie może przekraczaj 10% wynagrozdzenia dotyczy zamówien których okres czasu realizacji przekracza 12 miesięcy. Pytanie zatem jak długo zgodnie z umową ma być realizowane wasze zamówienie
0
2020-02-01 09:42 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy