Forum


Powrót 4.3 e

A.

Agata .....

0

proszę o komentarz do art. 4.3 e ustawy PZP i możliwości jego stosowania w ramach zlecania usług badawczo-rozwojowych. Jeżeli otrzymaliśmy zlecenie od kontrahenta (podmiot A) i w celu jego realizacji musimy cześć prac podzlecić (podmiot B) a wyniki badań będą ostatecznie przekazane w całości podmiotowi A to, czy zlecenie podmiotowi B realizacji usług na podstawie art. 4.3 e, będzie w takiej sytuacji zasadne i nie spełniony zostanie warunek, że rezultaty prac przypadają wyłącznie zamawiającemu w jego własnej działalności?
proszę o komentarz do art. 4.3 e ustawy PZP i możliwości jego stosowania w ramach zlecania usług badawczo-rozwojowych. Jeżeli otrzymaliśmy zlecenie od kontrahenta (podmiot A) i w celu jego realizacji musimy cześć prac podzlecić (podmiot B) a wyniki badań będą ostatecznie przekazane w całości podmiotowi A to, czy zlecenie podmiotowi B realizacji usług na podstawie art. 4.3 e, będzie w takiej sytuacji zasadne i nie spełniony zostanie warunek, że rezultaty prac przypadają wyłącznie zamawiającemu w jego własnej działalności?
1
2016-10-11 08:29 0

M.

Mariusz .....

5

Na poczatku badasz czy uslugi, ktore chcesz zlecic mieszcza sie poda kodami cpv podanymi w artykule. Jesli ich tam nie ma to ustawy nie stosujesz, jesli sa, to ustawe stosujesz ale pod warunkiem ze: (1)korzysci przypadaja wyjacznie zamawiajacemu (...) i (2) calosc wymagrodzenia wyplaca zamawiajacy. Jesli ktoras z tych dwoch przeslanek nie zachodzi to mimo, ze podpadasz pod kody cpv to ustawy i tak nie stosujesz. Nie ma ograniczen by podzlecic czesc prac - jako prac naukow-badawczych podmiotowi B (chyba ze z umowy z podmiotem A jest taki zakaz) a skoro, jak piszesz, wyniki calosci badac przekazaecie podmiotowi A to nie spelniajac jednej z 2 przelanek, ktore mowia ze ustawe stosowac nalezy. Wniosek jest taki: nie spelniacie jednej z przelanek by ustawe stosowac tym samym ustawy stosowac nie musicie. Mozna zlecic podmiotowi B badania naukow-badawcze bez stosowania ustawy.
Nie stosujecie ustawy gdyz korzysci z tych badan nie przypadaja wylacznie zamawiajacemu (bo otrzyma je podmiot A).
Troche to zakrecone ale....:)
Na poczatku badasz czy uslugi, ktore chcesz zlecic mieszcza sie poda kodami cpv podanymi w artykule. Jesli ich tam nie ma to ustawy nie stosujesz, jesli sa, to ustawe stosujesz ale pod warunkiem ze: (1)korzysci przypadaja wyjacznie zamawiajacemu (...) i (2) calosc wymagrodzenia wyplaca zamawiajacy. Jesli ktoras z tych dwoch przeslanek nie zachodzi to mimo, ze podpadasz pod kody cpv to ustawy i tak nie stosujesz. Nie ma ograniczen by podzlecic czesc prac - jako prac naukow-badawczych podmiotowi B (chyba ze z umowy z podmiotem A jest taki zakaz) a skoro, jak piszesz, wyniki calosci badac przekazaecie podmiotowi A to nie spelniajac jednej z 2 przelanek, ktore mowia ze ustawe stosowac nalezy. Wniosek jest taki: nie spelniacie jednej z przelanek by ustawe stosowac tym samym ustawy stosowac nie musicie. Mozna zlecic podmiotowi B badania naukow-badawcze bez stosowania ustawy. Nie stosujecie ustawy gdyz korzysci z tych badan nie przypadaja wylacznie zamawiajacemu (bo otrzyma je podmiot A). Troche to zakrecone ale....:)
1
2016-10-12 05:12 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy