Forum

Powrót Sektorowe a klasyczne - jaka procedura i dla kogo

W.

Wojciech .....

Fachowiec 516

Pytanie niby proste ale ... Jaka w Waszej opinii powinna być zastosowana procedura (klasyczna czy sektorowa) jeśli Gmina chce budować kanalizację. Otóż niby jest literalnie napisane w art. 132. ust.2 pkt 1) w nawiązaniu do ust. 1 pkt. 4) - 4) tworzenia sieci przeznaczonych do świadczenia publicznych usług związanych z produkcją lub dystrybucją wody pitnej [kanalizacją i oczyszczaniem ścieków] lub dostarczania wody pitnej do takich sieci lub kierowania takimi sieciami;.
Dla mnie brzmiało to tak:
1. sektorowe dla gminy jeśli miała do zarządzania swój dział (jednostkę zależną) i sieć tym samym pozostawała w jej władaniu
2. klasyczne dla gminy jeśli stworzyła sp. z o.o. bo już nie miała u siebie sieci i nie zarządzała nimi bezpośrednio więc nie była zwiazana z
a) z produkcją lub dystrybucją wody pitnej (robiła to sp. z o.o.)
b) dostarczaniem wody pitnej do takich sieci
c) kierowaniem takimi sieciami
Analogia - kanalizacja. W postępowania przeglądanych widzę pewną dowolność, czyli z zasady jak mi lepiej. A Wasza opinia?
Pytanie niby proste ale ... Jaka w Waszej opinii powinna być zastosowana procedura (klasyczna czy sektorowa) jeśli Gmina chce budować kanalizację. Otóż niby jest literalnie napisane w art. 132. ust.2 pkt 1) w nawiązaniu do ust. 1 pkt. 4) - 4) tworzenia sieci przeznaczonych do świadczenia publicznych usług związanych z produkcją lub dystrybucją wody pitnej [kanalizacją i oczyszczaniem ścieków] lub dostarczania wody pitnej do takich sieci lub kierowania takimi sieciami;. Dla mnie brzmiało to tak: 1. sektorowe dla gminy jeśli miała do zarządzania swój dział (jednostkę zależną) i sieć tym samym pozostawała w jej władaniu 2. klasyczne dla gminy jeśli stworzyła sp. z o.o. bo już nie miała u siebie sieci i nie zarządzała nimi bezpośrednio więc nie była zwiazana z a) z produkcją lub dystrybucją wody pitnej (robiła to sp. z o.o.) b) dostarczaniem wody pitnej do takich sieci c) kierowaniem takimi sieciami Analogia - kanalizacja. W postępowania przeglądanych widzę pewną dowolność, czyli z zasady jak mi lepiej. A Wasza opinia?
0
2020-02-11 12:05 0

M.

Małgorzata .....

Fachowiec 697

U nas eksploatację ogrania sp. z o.o, więc sprawa jasna - klasyczne.
U nas eksploatację ogrania sp. z o.o, więc sprawa jasna - klasyczne.
0
2020-02-11 15:26 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy