Forum


Powrót Czy można odpowiadać na pytania wykonawów po otwarciu ofert?

A.

Agata .....

1

Wykonawca zwrócił się z pytaniem czy musi ponownie (złożył wraz z ofertą) składać oświadczenie o grupie czy nie. Zastanawiam się czy mogę mu odpowiedzieć czy dopiero oficjalnym wezwaniem?
2. Drugie pytanie: na oświadczeniach o spełnieniu warunków postawił samą parafkę. Czy jest to równoznaczne z jego podpisem?
Wykonawca zwrócił się z pytaniem czy musi ponownie (złożył wraz z ofertą) składać oświadczenie o grupie czy nie. Zastanawiam się czy mogę mu odpowiedzieć czy dopiero oficjalnym wezwaniem? 2. Drugie pytanie: na oświadczeniach o spełnieniu warunków postawił samą parafkę. Czy jest to równoznaczne z jego podpisem?
0
2020-02-14 08:14 0

K.

Katarzyna .....

52

w sytuacji, gdy z oświadczenia wynika brak przynależności do jakiejkolwiek grupy kapitałowej, będzie ono prawidłowe i zamawiający nie musi wzywać o jego ponowne złożenie.
O parafie na oświadczeniu widziałam dosyć szerokie opracowanie tutaj: https://www.wprzetargach.pl/kategorie/zasady-skladania-oswiadczen-i-dokumentow-w-trybie-art-26-ust-3/czy-oswiadczenie-o-spelnieniu-warunkow-udzialu-w-postepowaniu-nie-podpisane-z-imienia-i-nazwiska-przez-uprawnionego-przedstawici
w sytuacji, gdy z oświadczenia wynika brak przynależności do jakiejkolwiek grupy kapitałowej, będzie ono prawidłowe i zamawiający nie musi wzywać o jego ponowne złożenie. O parafie na oświadczeniu widziałam dosyć szerokie opracowanie tutaj: https://www.wprzetargach.pl/kategorie/zasady-skladania-oswiadczen-i-dokumentow-w-trybie-art-26-ust-3/czy-oswiadczenie-o-spelnieniu-warunkow-udzialu-w-postepowaniu-nie-podpisane-z-imienia-i-nazwiska-przez-uprawnionego-przedstawici
0
2020-02-14 09:18 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy