Forum


Powrót Kwalifikacja przedmiotu zamówienia

A.

Aleksandra .....

3

Proszę Państwa. Jak zakwalifikowalibyście zakup elementów placu zabaw na kwotę 70 tyś zł brutto.
Jest to w budżecie jako zakup inwestycyjny.
Proszę Państwa. Jak zakwalifikowalibyście zakup elementów placu zabaw na kwotę 70 tyś zł brutto. Jest to w budżecie jako zakup inwestycyjny.
0
2020-02-17 10:58 0

K.

Katarzyna .....

52

To zależy, bo może być to dostawa lub robota budowlana. Kiedyś jak jeszcze pzp i prawo budowlane były bardziej ze sobą powiązane dałabym jako robota budowlana, bo mała architektura mieści się w prawie budowlanym. Zasadniczo na ogólnodostępnym terenie plac zabaw powinien powstać na podstawie zgłoszenia, żeby zrobić zgłoszenie trzeba mieć prosty projekt, a to już są elementy, które przybliżają kwalifikację do roboty budowlanej.
70 tysięcy to już większy plac.
To zależy, bo może być to dostawa lub robota budowlana. Kiedyś jak jeszcze pzp i prawo budowlane były bardziej ze sobą powiązane dałabym jako robota budowlana, bo mała architektura mieści się w prawie budowlanym. Zasadniczo na ogólnodostępnym terenie plac zabaw powinien powstać na podstawie zgłoszenia, żeby zrobić zgłoszenie trzeba mieć prosty projekt, a to już są elementy, które przybliżają kwalifikację do roboty budowlanej. 70 tysięcy to już większy plac.
0
2020-02-17 12:29 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy