Forum


Powrót przekroczenie wartości procentowej podczas wyliczenia ceny za nadzór autorski

JG

Justyna Gola

0

Na cenę ryczałtową składa się: cena za usługi projektowe, roboty budowlane i nadzór autorski. W SIWZ podano, że cena za usługi nadzoru autorskiego w danej części zamówienia nie może przekraczać 0,5% całkowitej ceny oferty. Niestety Wykonawca nie uwzględnił zapisów SIWZ i jest więcej niz 0,5%.
Co teraz? Jeden z członków komisji twierdzi, że można dokonać poprawy z 87.2.3 pzp, przerzucając wartość do robót i projektu, tak aby ostateczna cena się nie zmieniła. !!!
Ja stoję na stanowisku, że niestety nie da się poprawić tego i należy odrzucić Wykonawcę na podstawie 89.1.2 pzp.
Proszę Was o zdanie.

Nadmienię, że to są środki unijne, i problem ten występuje w trzech rożnych postępowaniach :(
Na cenę ryczałtową składa się: cena za usługi projektowe, roboty budowlane i nadzór autorski. W SIWZ podano, że cena za usługi nadzoru autorskiego w danej części zamówienia nie może przekraczać 0,5% całkowitej ceny oferty. Niestety Wykonawca nie uwzględnił zapisów SIWZ i jest więcej niz 0,5%. Co teraz? Jeden z członków komisji twierdzi, że można dokonać poprawy z 87.2.3 pzp, przerzucając wartość do robót i projektu, tak aby ostateczna cena się nie zmieniła. !!! Ja stoję na stanowisku, że niestety nie da się poprawić tego i należy odrzucić Wykonawcę na podstawie 89.1.2 pzp. Proszę Was o zdanie. Nadmienię, że to są środki unijne, i problem ten występuje w trzech rożnych postępowaniach :(
0
2020-02-17 12:37 0

T.

Tomasz .....

42

Uważam podobnie - nie da się tego poprawić. Oferta do odrzucenia jako niezgodna z treścią SIWZ.
Uważam podobnie - nie da się tego poprawić. Oferta do odrzucenia jako niezgodna z treścią SIWZ.
0
2020-02-17 12:43 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy