Forum


Powrót realizacja Projektu_program POWER

K.

Katarzyna .....

3

Zastanawiam się jak wygląda w praktyce realizacja projektu finansowanego ze środków UE - w jak dużym stopniu Zamawiający może ingerować podczas realizacji w to, co napisał we wniosku o dofinansowanie.
Sytuacja wygląda tak, że Zamawiający zaplanował m. in. realizację zamówienia na usługi szkoleniowe nie jako całość, ale z podziałem na kilka zamówień:
zamówienie nr 1 - trener;
zamówienie nr 2 - materiały szkoleniowe (długopis, notes itp.);
zamówienie nr 3 - sala;
zamówienie nr 4 - catering.
Czy teraz mogę zrobić jedno zamówienie na kompleksową usługę szkoleniową czy powinnam się trzymać podziału z Wniosku(Wykonawca zapewni trenera, salę, materiały, catering jako usługę szkoleniową)?
Szacunek na trenera przewyższa 30 k euro, natomiast na sale i całą resztę nie (mam na przykład 17k zł netto na materiały, 37k zł netto na catering).
Beneficjent wpisał we wniosku, że wszystkie usługi udzieli w oparciu o PZP, co interpretuję jako przetarg nieograniczony do wszystkiego jako zastosowanie formy wyższej.
Dla mnie ma to sens przy zasadzie konkurencyjności, ale zastrzeżenie zakupu w oparciu o ustawę, gdy zamówienie jest warte 17k?
Cały czas o tym myślę, czy takie zastrzeżenie może przesądzać o trybie jaki muszę zastosować i będzie ponad regulacje wynikające z Wytycznych?
Spotkali się Państwo z takimi zapisami we wniosku?
Zastanawiam się jak wygląda w praktyce realizacja projektu finansowanego ze środków UE - w jak dużym stopniu Zamawiający może ingerować podczas realizacji w to, co napisał we wniosku o dofinansowanie. Sytuacja wygląda tak, że Zamawiający zaplanował m. in. realizację zamówienia na usługi szkoleniowe nie jako całość, ale z podziałem na kilka zamówień: zamówienie nr 1 - trener; zamówienie nr 2 - materiały szkoleniowe (długopis, notes itp.); zamówienie nr 3 - sala; zamówienie nr 4 - catering. Czy teraz mogę zrobić jedno zamówienie na kompleksową usługę szkoleniową czy powinnam się trzymać podziału z Wniosku(Wykonawca zapewni trenera, salę, materiały, catering jako usługę szkoleniową)? Szacunek na trenera przewyższa 30 k euro, natomiast na sale i całą resztę nie (mam na przykład 17k zł netto na materiały, 37k zł netto na catering). Beneficjent wpisał we wniosku, że wszystkie usługi udzieli w oparciu o PZP, co interpretuję jako przetarg nieograniczony do wszystkiego jako zastosowanie formy wyższej. Dla mnie ma to sens przy zasadzie konkurencyjności, ale zastrzeżenie zakupu w oparciu o ustawę, gdy zamówienie jest warte 17k? Cały czas o tym myślę, czy takie zastrzeżenie może przesądzać o trybie jaki muszę zastosować i będzie ponad regulacje wynikające z Wytycznych? Spotkali się Państwo z takimi zapisami we wniosku?
0
2020-02-18 13:53 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy