Forum


Powrót Błędne dokumenty wraz z ofertą

J.

Jacek .....

Fachowiec 991

Jak państwo postępujecie jak są do oferty załączone niektóre błędne dokumenty - wzywacie Wykonawcę w ramach art. 26 ust. 2 czy od razu ust. 3?
Jak państwo postępujecie jak są do oferty załączone niektóre błędne dokumenty - wzywacie Wykonawcę w ramach art. 26 ust. 2 czy od razu ust. 3?
0
2020-03-04 10:20 0

M.

Małgorzata .....

Fachowiec 866

Wiem, że są różne opinie na ten temat. Jedni udają, że tych dokumentów nie ma, bo wykonawcy nie mieli ich dołączyć do oferty i wzywają z 26.2. Inni uznają, że dokumenty są i je oceniają i wzywają z 26.3. U nas mamy taką zasadę, że:
1) jeśli wykonawca dołączył dokumenty na wezwanie do oferty, to nie dlatego, że się pomylił. Tylko dlatego, że chciał to zrobić,
2) jeśli oferta tego wykonawcy jest najwyżej oceniona, to oceniamy te dokumenty i gdy są błędne wzywamy już tylko z 26.3
3) według nas zamawiający miał możliwość zapoznać się z treścią tych dokumentów i nie może udawać, że było inaczej
3) wzywanie z 26.2 naszym zdaniem jest działaniem niekonkurencyjnym wobec pozostałych wykonawców, którzy zachowali się zgodnie z oczekiwaniem zamawiającego i opisaną w SIWZ procedurą. Oni mają tylko jedną możliwość złożenia dokumentów i jedną na uzupełnienie. Ten , który zrobił to bez wezwania nie może być traktowany lepiej i zamawiający nie może pozwolić mu na powtórne złożenie dokumentów (tym razem na wezwanie)
Wiem, że są różne opinie na ten temat. Jedni udają, że tych dokumentów nie ma, bo wykonawcy nie mieli ich dołączyć do oferty i wzywają z 26.2. Inni uznają, że dokumenty są i je oceniają i wzywają z 26.3. U nas mamy taką zasadę, że: 1) jeśli wykonawca dołączył dokumenty na wezwanie do oferty, to nie dlatego, że się pomylił. Tylko dlatego, że chciał to zrobić, 2) jeśli oferta tego wykonawcy jest najwyżej oceniona, to oceniamy te dokumenty i gdy są błędne wzywamy już tylko z 26.3 3) według nas zamawiający miał możliwość zapoznać się z treścią tych dokumentów i nie może udawać, że było inaczej 3) wzywanie z 26.2 naszym zdaniem jest działaniem niekonkurencyjnym wobec pozostałych wykonawców, którzy zachowali się zgodnie z oczekiwaniem zamawiającego i opisaną w SIWZ procedurą. Oni mają tylko jedną możliwość złożenia dokumentów i jedną na uzupełnienie. Ten , który zrobił to bez wezwania nie może być traktowany lepiej i zamawiający nie może pozwolić mu na powtórne złożenie dokumentów (tym razem na wezwanie)
0
2020-03-04 10:32 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy