Forum


Powrót Aneks do umowy na dostawy - pzp przed zmianami

G.

Grzegorz .....

8

Witam,
Czy jest możliwość aneksowania umowy odnośnie przedmiotu zamówienia?
W trakcie realizacji umowy producent zaprzestał produkcji pierwotnie zaoferowanego przeze mnie asortymentu.
Mam możliwość zaoferować równoważny asortyment, którego niektóre cech różnią się od parametrów określonych w SIWZ.
Czy w takim przypadku mogę wystąpić do zamawiającego z prośbą o podpisanie aneksu na asortyment po zmianach. Pozostałe elementy tj. cena, termin dostawy itp. nie ulegają zmianie.
Dodatkowo zamawiający w umowie nie uwzględnił możliwości aneksowania przedmiotu zamówienia. Czy w takim przypadku mogę odnieść się do Kodeksu cywilnego?
Witam, Czy jest możliwość aneksowania umowy odnośnie przedmiotu zamówienia? W trakcie realizacji umowy producent zaprzestał produkcji pierwotnie zaoferowanego przeze mnie asortymentu. Mam możliwość zaoferować równoważny asortyment, którego niektóre cech różnią się od parametrów określonych w SIWZ. Czy w takim przypadku mogę wystąpić do zamawiającego z prośbą o podpisanie aneksu na asortyment po zmianach. Pozostałe elementy tj. cena, termin dostawy itp. nie ulegają zmianie. Dodatkowo zamawiający w umowie nie uwzględnił możliwości aneksowania przedmiotu zamówienia. Czy w takim przypadku mogę odnieść się do Kodeksu cywilnego?
1
2016-10-14 05:51 0

B.

Beata .....

48

Zamawiający powinien przewidzieć możliwość tego typu zmiany (jest to zmiana raczej istotna), ale jeśli tego nie zrobił pozostaje odstąpić od umowy ale nie ze swojej winy. Dobrze należy poczytać umowę czy są kary umowne za odstąpienie w takich sytuacjach. Można próbować napisać zamawiającemu, że proponuje się zmianę na asortyment równoważny i uzasadnić tę zmianę pokazując, iż istotne parametry będą zachowane i poczekać co wymyśli Zamawiający.
Zamawiający powinien przewidzieć możliwość tego typu zmiany (jest to zmiana raczej istotna), ale jeśli tego nie zrobił pozostaje odstąpić od umowy ale nie ze swojej winy. Dobrze należy poczytać umowę czy są kary umowne za odstąpienie w takich sytuacjach. Można próbować napisać zamawiającemu, że proponuje się zmianę na asortyment równoważny i uzasadnić tę zmianę pokazując, iż istotne parametry będą zachowane i poczekać co wymyśli Zamawiający.
1
2016-10-14 07:04 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy