Forum


Powrót Przedłużenie terminu świadczenia usługi konserwacji oświetlenia ulicznego

DB

Damian Banasiak

0

W 2017 r. udzielono zamówienie z wolnej ręki jedynemu możliwemu Wykonawcy - daty obowiązywania świadczenia usługi od 01.04.2017 do 31.03.2020r. Sytuacja nie zmieniła się więc w tym roku również zaproszono tego samego Wykonawcę do negocjacji. Niestety próbuje na nas wymóc dodatkowe wspólne modernizacje, na co póki co nas nie stać. W związku z tym Wykonawca zaproponował, by aneksować umowę z 2017r. o 2-3 miesiące póki co. Mam wątpliwości co do takiego działania - można to pewnie podciągnąć pod jakiś punkt z art. 144 ust. 1. Tylko pod co najbezpieczniej. Bez wnikania co do innych przesłanek pkt. 6 do 10% wartości zwiększenie wartości i termin tym samym? Czy może jednak zmiana terminu jest niedopuszczalna. Nikt inny i tak nie może realizować tego zamówienia.
W 2017 r. udzielono zamówienie z wolnej ręki jedynemu możliwemu Wykonawcy - daty obowiązywania świadczenia usługi od 01.04.2017 do 31.03.2020r. Sytuacja nie zmieniła się więc w tym roku również zaproszono tego samego Wykonawcę do negocjacji. Niestety próbuje na nas wymóc dodatkowe wspólne modernizacje, na co póki co nas nie stać. W związku z tym Wykonawca zaproponował, by aneksować umowę z 2017r. o 2-3 miesiące póki co. Mam wątpliwości co do takiego działania - można to pewnie podciągnąć pod jakiś punkt z art. 144 ust. 1. Tylko pod co najbezpieczniej. Bez wnikania co do innych przesłanek pkt. 6 do 10% wartości zwiększenie wartości i termin tym samym? Czy może jednak zmiana terminu jest niedopuszczalna. Nikt inny i tak nie może realizować tego zamówienia.
0
2020-04-01 15:26 0

E.

Ewa .....

Fachowiec 511

W przypadku zamówienia z WR, art. 144 ust. 1 ustawy Pzp (zmaina do 10% lub inne) nie ma zastosowania. Przepis ten mówi o możliwości zmiany umowy zawartej na podstawie złożonej oferty. W WR ofert nie ma.
W przypadku zamówienia z WR, art. 144 ust. 1 ustawy Pzp (zmaina do 10% lub inne) nie ma zastosowania. Przepis ten mówi o możliwości zmiany umowy zawartej na podstawie złożonej oferty. W WR ofert nie ma.
0
2020-04-01 15:45 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy