Forum


Powrót Dostawa ciepła - oszacowanie

PI

Piotr Iwanowski

0

Dzień dobry.
Mam wątpliwości co do zastosowania metody odnośnie oszacowania wartości zamówienia na dostawy ciepła.

Zamówienie ma zostać udzielone na czas nieokreślony, roczna wartość to około 50 000 zł netto.

Czy należy zastosować:
1. przepisy o szacowaniu zamówień powtarzających się okresowo:
- szacunek z planowanych 12 miesięcy następnych to 50 000 zł nie stosuję ustawy,

2. przepisy odnośnie umów na okres nieoznaczony z tym, że w przepisie jest wyraźnie, iż stosuje się je do umów dzierżawy, najmu lub leasingu:
- szacunek z 48 miesięcy - wartość około 200 000 zł netto - stosowanie ustawy.

Ustawodawca dopuszcza przy dostawie ciepła umowy na czas nieoznaczony.

3. Jeszcze inny sposób ?

Proszę o pomoc.
Dzień dobry. Mam wątpliwości co do zastosowania metody odnośnie oszacowania wartości zamówienia na dostawy ciepła. Zamówienie ma zostać udzielone na czas nieokreślony, roczna wartość to około 50 000 zł netto. Czy należy zastosować: 1. przepisy o szacowaniu zamówień powtarzających się okresowo: - szacunek z planowanych 12 miesięcy następnych to 50 000 zł nie stosuję ustawy, 2. przepisy odnośnie umów na okres nieoznaczony z tym, że w przepisie jest wyraźnie, iż stosuje się je do umów dzierżawy, najmu lub leasingu: - szacunek z 48 miesięcy - wartość około 200 000 zł netto - stosowanie ustawy. Ustawodawca dopuszcza przy dostawie ciepła umowy na czas nieoznaczony. 3. Jeszcze inny sposób ? Proszę o pomoc.
0
2016-10-18 07:15 0

S.

Sylwia .....

0

Ja przyjęłam ten 48 m-cy jak dla usług bo to pewnie kolejne przeoczenie lub jak mi odpowiedzieli w UZP "niedoróbka legislacyjna"
Ja przyjęłam ten 48 m-cy jak dla usług bo to pewnie kolejne przeoczenie lub jak mi odpowiedzieli w UZP "niedoróbka legislacyjna"
1
2016-10-18 12:13 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy