Forum


Powrót BRAK WYCENY JEDNEJ POZYCJI W FORMULARZU CENOWYM

A.

Anna .....

1

Wykonawca w Formularzu cenowym nie wycenił jednej pozycji. Zastanawiam się czy nie można by poprawić takiej pozycji na podstawie art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, jako innej omyłki, w związku z tym, iż ilość została wskazana przez Zamawiającego w przedmiarze, natomiast cena jednostkowa mogłaby zostać wyprowadzona ze zbiorczej ceny netto. Po odjęciu od zbiorczej ceny netto wszystkich wycenionych przez Wykonawcę pozycji, pozycja nie wyceniona przez Wykonawcę będzie miała wartość 0,00 zł. Wówczas, oczywiście po wyrażeniu zgody na poprawę ww. omyłki przez Wykonawcę, cena nie uległaby zmianie.
Może ktoś ma pomysł co z tym fantem zrobić?
Wykonawca w Formularzu cenowym nie wycenił jednej pozycji. Zastanawiam się czy nie można by poprawić takiej pozycji na podstawie art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, jako innej omyłki, w związku z tym, iż ilość została wskazana przez Zamawiającego w przedmiarze, natomiast cena jednostkowa mogłaby zostać wyprowadzona ze zbiorczej ceny netto. Po odjęciu od zbiorczej ceny netto wszystkich wycenionych przez Wykonawcę pozycji, pozycja nie wyceniona przez Wykonawcę będzie miała wartość 0,00 zł. Wówczas, oczywiście po wyrażeniu zgody na poprawę ww. omyłki przez Wykonawcę, cena nie uległaby zmianie. Może ktoś ma pomysł co z tym fantem zrobić?
0
2020-05-08 09:13 0

M.

Małgorzata .....

Fachowiec 616

Wszystko zależy od opisu sposobu obliczenia ceny w SIWZ. Mogę sobie wyobrazić sytuację, że jest możliwe wyprowadzenie ceny jednostkowej z ceny zbiorczej, gdyby wynik był różny od "0". Natomiast wyprowadzenie wniosku, że wykonawca chciał zrealizować wykonanie tej pozycji za 0 zł jest mało prawdopodobne i musi budzić wątpliwości, czy po prostu nie pominął tej pozycji i zapomniał jej wycenić.
Wszystko zależy od opisu sposobu obliczenia ceny w SIWZ. Mogę sobie wyobrazić sytuację, że jest możliwe wyprowadzenie ceny jednostkowej z ceny zbiorczej, gdyby wynik był różny od "0". Natomiast wyprowadzenie wniosku, że wykonawca chciał zrealizować wykonanie tej pozycji za 0 zł jest mało prawdopodobne i musi budzić wątpliwości, czy po prostu nie pominął tej pozycji i zapomniał jej wycenić.
0
2020-05-08 13:09 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy