Forum


Powrót oczywiste omyłki

A.

Aneta .....

1

Zamawiający chce kupić 5 szt. urządzeń i w siwz zapisał, że stawka Vat wynosi 23% (właściwie określona). Wykonawca wypełnił formularz następująco: Cena jednostkowa netto - 81800 zł; Wartość netto - 409000 zł ; Kwota VAT - 122000 zł; Wartość brutto - 531000 zł. Czy błąd ten należy uznać jako oczywistą omyłkę rachunkową w ofercie wykonawcy na podst. art. 87.2.2 (źle policzono kwotę Vat), czy jako inną omyłkę polegającą na niezgodności oferty z siwz na podst. 87.2.3 (nie zastosował wskazanej stawki Vat)?
Zamawiający chce kupić 5 szt. urządzeń i w siwz zapisał, że stawka Vat wynosi 23% (właściwie określona). Wykonawca wypełnił formularz następująco: Cena jednostkowa netto - 81800 zł; Wartość netto - 409000 zł ; Kwota VAT - 122000 zł; Wartość brutto - 531000 zł. Czy błąd ten należy uznać jako oczywistą omyłkę rachunkową w ofercie wykonawcy na podst. art. 87.2.2 (źle policzono kwotę Vat), czy jako inną omyłkę polegającą na niezgodności oferty z siwz na podst. 87.2.3 (nie zastosował wskazanej stawki Vat)?
0
2020-05-20 18:43 0

M.

Mariusz .....

Fachowiec 246

Potraktować to jako oczywistą omyłkę rachunkową.
Potraktować to jako oczywistą omyłkę rachunkową.
0
2020-05-20 19:55 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy