Forum


Powrót Składanie ofert w formie elektronicznej w postępowaniach krajowych i skrzynka ePUAP.

M.

Malwina .....

10

Dzień dobry,
Słuchajcie, jak to właściwie z tym jest, bo już słyszałam różne opinie i szukam potwierdzenia, a najlepiej wyroków KIO, otóż:
Zamawiający wskazał w SIWZ i ogłoszeniu dla postępowania krajowego, że dopuszcza wyłącznie składanie ofert w formie elektronicznej. Moim zdaniem art. 131 bc p.zp. nie pozwala Zamawiającemu nie przyjmować ofert w formie pisemnej. Poza tym obowiązkowa elektronizacja wchodzi dopiero od 01.01.21r. więc nie można wymagać od Wykonawców, żeby już mieli kwalifikowane podpisy.
My nie możemy złożyć oferty elektronicznej przez mini portal dlatego, że nie mamy skrzynki ePUAP i teraz mamy problem, żeby załatwić te sprawę, a Zamawiający nie chce przyjąć oferty w formie papierowej.
Jeżeli znowu chodzi o skrzynkę podawczą ePUAP to czy ktoś może mi wytłumaczyć jak ją założyć dla firmy?
Pozdrawiam :)
Dzień dobry, Słuchajcie, jak to właściwie z tym jest, bo już słyszałam różne opinie i szukam potwierdzenia, a najlepiej wyroków KIO, otóż: Zamawiający wskazał w SIWZ i ogłoszeniu dla postępowania krajowego, że dopuszcza wyłącznie składanie ofert w formie elektronicznej. Moim zdaniem art. 131 bc p.zp. nie pozwala Zamawiającemu nie przyjmować ofert w formie pisemnej. Poza tym obowiązkowa elektronizacja wchodzi dopiero od 01.01.21r. więc nie można wymagać od Wykonawców, żeby już mieli kwalifikowane podpisy. My nie możemy złożyć oferty elektronicznej przez mini portal dlatego, że nie mamy skrzynki ePUAP i teraz mamy problem, żeby załatwić te sprawę, a Zamawiający nie chce przyjąć oferty w formie papierowej. Jeżeli znowu chodzi o skrzynkę podawczą ePUAP to czy ktoś może mi wytłumaczyć jak ją założyć dla firmy? Pozdrawiam :)
0
2020-05-25 11:50 0

K.

Katarzyna .....

Fachowiec 344

w postępowaniach poniżej progów unijnych Zamawiający nie może ograniczyć składania ofert tylko do formy elektronicznej. Jeśli złożycie Państwo oferte papierowo, ma obowiązek ją przyjąć.
w postępowaniach poniżej progów unijnych Zamawiający nie może ograniczyć składania ofert tylko do formy elektronicznej. Jeśli złożycie Państwo oferte papierowo, ma obowiązek ją przyjąć.
0
2020-05-25 11:53 2
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy