Forum


Powrót oferta unijna,brak formularza asortymentowo-cenowego z podpisem elektronicznym

B.

Beata .....

1

w przetargu unijnym wykonawca przesłał ofertę, z formularza ofertowego odczytano ceny za pakiety i taką treść przekazano w protokole z otwarcia ofert.
W trakcie badania oferty okazało się że wykonawca załączył do poszczególnych pakietów wymienionych w formularzu ofertowym formularze asortymentowo-cenowe w osobnych plikach z podpisem kwalifikowanym.
Nie byłoby problemu gdyby brakowało jednego formularza asortymentowo-cenowego po prostu byłoby odrzucenie z powodu niezgodności z SIWZ.
Problem polega na tym czy, że dany pakiet ma jedną pozycję, jego cena brutto została wymieniona w formularzu ofertowym, brakuje formularza asortymentowo cenowego podpisanego elektronicznym podpisem, ale jest jednak plik w excelu ze wszystkimi pakietami, do których złożono oferty i tam ten pakiet jest i z niego wiadomo, co zaproponował wykonawca.
Ten Wykonawca nie był jedyny w tym pakiecie i nie wygrałby go, pytanie jest takie czy byście go odrzucili?
w przetargu unijnym wykonawca przesłał ofertę, z formularza ofertowego odczytano ceny za pakiety i taką treść przekazano w protokole z otwarcia ofert. W trakcie badania oferty okazało się że wykonawca załączył do poszczególnych pakietów wymienionych w formularzu ofertowym formularze asortymentowo-cenowe w osobnych plikach z podpisem kwalifikowanym. Nie byłoby problemu gdyby brakowało jednego formularza asortymentowo-cenowego po prostu byłoby odrzucenie z powodu niezgodności z SIWZ. Problem polega na tym czy, że dany pakiet ma jedną pozycję, jego cena brutto została wymieniona w formularzu ofertowym, brakuje formularza asortymentowo cenowego podpisanego elektronicznym podpisem, ale jest jednak plik w excelu ze wszystkimi pakietami, do których złożono oferty i tam ten pakiet jest i z niego wiadomo, co zaproponował wykonawca. Ten Wykonawca nie był jedyny w tym pakiecie i nie wygrałby go, pytanie jest takie czy byście go odrzucili?
0
2020-05-27 10:03 0

M.

Małgorzata .....

39

Nie odrzucałabym oferty, skoro z innych załączników wynika treść wątpliwego formularza. Ciekawe tylko, czy jakiś inny wykonawca nie zażąda wgląda do tej oferty. Należy jednak ratować przetarg. Ważne, że całość oferty jest podpisana.
Nie odrzucałabym oferty, skoro z innych załączników wynika treść wątpliwego formularza. Ciekawe tylko, czy jakiś inny wykonawca nie zażąda wgląda do tej oferty. Należy jednak ratować przetarg. Ważne, że całość oferty jest podpisana.
0
2020-05-27 14:50 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy