Forum


Powrót warunek zdolności technicznej...

M.

Małgorzata .....

0

w skrócie.
usługi , zamówienie podzielone na 4 części - lokalizacja, warunek postawiony dla kazdej części oddzielnie - wykazac sie 1 usługą( umową) na rzecz 1 odbiorcy i określonej powierzchni, w nieprzerwanym czasie 12 msc.
gdy Wykonawca chce złożyc ofertę na np. 4 cześci ma sie wykazać 1 usługą o łącznej powierzchi wszystkich części dla 1 odbiorcy w ciągu 12 msc.
Wykonawca wnosi o zmiany.
NP. gdy startuje na 2 części - składa tak jak życzy sobie Zamawiający lub 2 usługi o powierzchni dedykowanej danej części.
czy to jest ok?
Dopisałabym od sievbie - na rzecz 1 odbiorcy i usługa wykonywana w tym samym czasie. - sytuacja, gdy tak ja my, podpisujemy osobne umowy na każdą część zamówienia.
Jak to napisać by zawrzeć wszystkie dane by nie było \"mataczenia\"?
w skrócie. usługi , zamówienie podzielone na 4 części - lokalizacja, warunek postawiony dla kazdej części oddzielnie - wykazac sie 1 usługą( umową) na rzecz 1 odbiorcy i określonej powierzchni, w nieprzerwanym czasie 12 msc. gdy Wykonawca chce złożyc ofertę na np. 4 cześci ma sie wykazać 1 usługą o łącznej powierzchi wszystkich części dla 1 odbiorcy w ciągu 12 msc. Wykonawca wnosi o zmiany. NP. gdy startuje na 2 części - składa tak jak życzy sobie Zamawiający lub 2 usługi o powierzchni dedykowanej danej części. czy to jest ok? Dopisałabym od sievbie - na rzecz 1 odbiorcy i usługa wykonywana w tym samym czasie. - sytuacja, gdy tak ja my, podpisujemy osobne umowy na każdą część zamówienia. Jak to napisać by zawrzeć wszystkie dane by nie było \"mataczenia\"?
1
2016-10-19 12:54 0

M.

Marta .....

27

Nie podoba mi się sytuacja gdy sumujesz powierzchnie, przy składaniu oferty na więcej niż jedno zadanie. Zdecydowanie narusz to art. 7 - zasady uczciwej konkurencji. Wykonawca, który składa ofertę na więcej niż jedno zadanie musi spełnić warunek inny niż ten, który składa ofertę na jedno zadanie (powierzchnia to bardzo ważny czynnik. Jeżeli wykonawca obsługiwał 100 kontraktów, w ciągu 12 miesięcy, o powierzchni odpowiadającej najwyższemu warunkowi - to, według Twojego zapisu i tak nie ma doświadczenia, albo ma mniejsze niż ten co obsługiwał 1 kontrakt, ale wielkopowierzchniowy.). Stoję na stanowisku, że bardziej przejrzysta jest suma doświadczeń, tj. w przypadku gdy wykonawca składa ofertę na więcej niż jedno zadanie, musi wykazać się doświadczeniem stanowiącym sumę doświadczeń, tj. w przypadku gdy skalda ofertę na 3 zadania musi wykazać się 3 usługami, o powierzchni określonej dla danej części.
Wykonawca słusznie się czepia.
Nie podoba mi się sytuacja gdy sumujesz powierzchnie, przy składaniu oferty na więcej niż jedno zadanie. Zdecydowanie narusz to art. 7 - zasady uczciwej konkurencji. Wykonawca, który składa ofertę na więcej niż jedno zadanie musi spełnić warunek inny niż ten, który składa ofertę na jedno zadanie (powierzchnia to bardzo ważny czynnik. Jeżeli wykonawca obsługiwał 100 kontraktów, w ciągu 12 miesięcy, o powierzchni odpowiadającej najwyższemu warunkowi - to, według Twojego zapisu i tak nie ma doświadczenia, albo ma mniejsze niż ten co obsługiwał 1 kontrakt, ale wielkopowierzchniowy.). Stoję na stanowisku, że bardziej przejrzysta jest suma doświadczeń, tj. w przypadku gdy wykonawca składa ofertę na więcej niż jedno zadanie, musi wykazać się doświadczeniem stanowiącym sumę doświadczeń, tj. w przypadku gdy skalda ofertę na 3 zadania musi wykazać się 3 usługami, o powierzchni określonej dla danej części. Wykonawca słusznie się czepia.
1
2016-10-20 05:43 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy