Forum

Powrót Spółka cywilna - dokumenty z ZUS

W.

Wioletta .....

0

Chciałam spytać jakie praktyki stosujecie w przypadku składania przez s.c. (na wezwanie z 26.1) dokumentów z ZUS. Czy jeśli wspólnikami w s.c. są dwie osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą i złożą mi tylko swoje zaświadczenia ZUS, a ja jako Zamawiający nie mam wiedzy czy czasem nie zatrudniają pracowników i nie powinni mi złożyć także ZUS-u dot. spółki cywilnej - to powinnam ich dopytywać czy zatrudniają pracowników i wzywać ew. do uzupełnienia zaświadczenia zus w zakresie s.c.?
A może jest tak, że jeśli zatrudniają pracowników i zalegaliby jako s.c. - to nie otrzymaliby zaświadczeń z ZUS na każdego z nich z osobna i takie dociekanie jest bezprzedmiotowe?
Jeśli ktoś coś wie na ten temat - to bardzo proszę o podzielenie się wiedzą.
Chciałam spytać jakie praktyki stosujecie w przypadku składania przez s.c. (na wezwanie z 26.1) dokumentów z ZUS. Czy jeśli wspólnikami w s.c. są dwie osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą i złożą mi tylko swoje zaświadczenia ZUS, a ja jako Zamawiający nie mam wiedzy czy czasem nie zatrudniają pracowników i nie powinni mi złożyć także ZUS-u dot. spółki cywilnej - to powinnam ich dopytywać czy zatrudniają pracowników i wzywać ew. do uzupełnienia zaświadczenia zus w zakresie s.c.? A może jest tak, że jeśli zatrudniają pracowników i zalegaliby jako s.c. - to nie otrzymaliby zaświadczeń z ZUS na każdego z nich z osobna i takie dociekanie jest bezprzedmiotowe? Jeśli ktoś coś wie na ten temat - to bardzo proszę o podzielenie się wiedzą.
0
2020-05-28 13:25 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy