Forum

Powrót źle podpisana oferta

K.

Katarzyna .....

3

Konsorcjum (B - lider, A - partner) składa ofertę elektronicznie.
A ma 1 członka zarządu (X), B ma 2 członków zarządu (Y i Z) i łączną reprezentację.
Wraz z ofertą A daje pełnomocnictwo B do podpisania oferty i załączników do niej - prawidłowo podpisane przez X.
A oferta i załączniki podpisane przez X i Y (zgodnie z pełnomocnictwem od A, X nie powinien nic podpisywać!).
Gdyby podpisał sam Y to wezwałabym o pełnomocnictwo dla Y, ale ten X mi nie pasuje.
Ratuje się to jakoś czy od razu odrzuca?
Konsorcjum (B - lider, A - partner) składa ofertę elektronicznie. A ma 1 członka zarządu (X), B ma 2 członków zarządu (Y i Z) i łączną reprezentację. Wraz z ofertą A daje pełnomocnictwo B do podpisania oferty i załączników do niej - prawidłowo podpisane przez X. A oferta i załączniki podpisane przez X i Y (zgodnie z pełnomocnictwem od A, X nie powinien nic podpisywać!). Gdyby podpisał sam Y to wezwałabym o pełnomocnictwo dla Y, ale ten X mi nie pasuje. Ratuje się to jakoś czy od razu odrzuca?
0
2020-06-04 14:32 0

J.

Justyna .....

Fachowiec 628

Wg mnie X w niczym nie przeszkadza, potraktowałabym to tak jakby X sam podpisał ofertę i jakby nie było złożonego pełnomocnictwa dla B, problemem jest brak pełnomocnictwa dla Y. Ważne żeby uzupełnione pełnomocnictwo dla Y potwierdzało umocowanie dokonania czynności na dzień jej dokonania. Jest jeszcze kwestia tego co literalnie zostało wskazane w pełnomocnictwie dla B.
Wg mnie X w niczym nie przeszkadza, potraktowałabym to tak jakby X sam podpisał ofertę i jakby nie było złożonego pełnomocnictwa dla B, problemem jest brak pełnomocnictwa dla Y. Ważne żeby uzupełnione pełnomocnictwo dla Y potwierdzało umocowanie dokonania czynności na dzień jej dokonania. Jest jeszcze kwestia tego co literalnie zostało wskazane w pełnomocnictwie dla B.
0
2020-06-04 15:13 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy