Forum


Powrót weryfikacja wykonawców a upływ terminu

K.

Katarzyna .....

3

Witam!
W połowie stycznia zweryfikowaliśmy wykonawców pod katem spełnienia warunków udziału w postępowaniu i braku podstaw wykluczenia. Wśród weryfikowanych dokumentów były: wykaz osób, wykaz robót oraz zaświadczenie banku dotyczące wysokości posiadanych środków, ew. zdolności kredytowej. Wystąpiliśmy o dodatkowe środki finansowe do instytucji finansujące (te, które planowaliśmy przeznaczyć, okazały się niewystarczające). Otrzymaliśmy w piątek informację, że środki dostaniemy. Co teraz? Czy muszę weryfikować wykonawców jeszcze raz, czy tylko poprosić o aktualność przedłożonych w styczniu dokumentów (choć zaświadczenia banku to dotyczyć nie może raczej). Proszę o pomoc. Projekt unijny.
Witam! W połowie stycznia zweryfikowaliśmy wykonawców pod katem spełnienia warunków udziału w postępowaniu i braku podstaw wykluczenia. Wśród weryfikowanych dokumentów były: wykaz osób, wykaz robót oraz zaświadczenie banku dotyczące wysokości posiadanych środków, ew. zdolności kredytowej. Wystąpiliśmy o dodatkowe środki finansowe do instytucji finansujące (te, które planowaliśmy przeznaczyć, okazały się niewystarczające). Otrzymaliśmy w piątek informację, że środki dostaniemy. Co teraz? Czy muszę weryfikować wykonawców jeszcze raz, czy tylko poprosić o aktualność przedłożonych w styczniu dokumentów (choć zaświadczenia banku to dotyczyć nie może raczej). Proszę o pomoc. Projekt unijny.
0
2020-06-09 14:46 0

J.

Jacek .....

Fachowiec 850

Od stycznia do czerwca prowadzicie postępowanie? Trochę długo. Jak wykonawca spełniał warunki udziału w postępowaniu w styczniu to powinniście rozstrzygnąć. Zawsze można wezwać wykonawcę do złożenia aktualnych dokumentów w ramach art. 26 ust. 2f, ale w opisanym przypadku to trochę wątpliwe.
Od stycznia do czerwca prowadzicie postępowanie? Trochę długo. Jak wykonawca spełniał warunki udziału w postępowaniu w styczniu to powinniście rozstrzygnąć. Zawsze można wezwać wykonawcę do złożenia aktualnych dokumentów w ramach art. 26 ust. 2f, ale w opisanym przypadku to trochę wątpliwe.
0
2020-06-09 15:03 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy