Forum


Powrót Wyjątkowo zaniżona cena

A.

Agnieszka .....

4

Witam
Procedura podprogowa - zaproszenia do składania ofert na sprzątanie biura - otrzymałam 5 ofert w tym jedną z bardzo niską ceną. Po przeliczeniu z podziałem na godziny wychodzi sporo poniżej najniższej krajowej 12,50 za godzinę w tym własne środki czyszczące - w wyjaśnieniu napisano, że to firma jednoosobowa i ta kwota jest dla nich zadowalająca - poradźcie co z tym zrobić?
Witam Procedura podprogowa - zaproszenia do składania ofert na sprzątanie biura - otrzymałam 5 ofert w tym jedną z bardzo niską ceną. Po przeliczeniu z podziałem na godziny wychodzi sporo poniżej najniższej krajowej 12,50 za godzinę w tym własne środki czyszczące - w wyjaśnieniu napisano, że to firma jednoosobowa i ta kwota jest dla nich zadowalająca - poradźcie co z tym zrobić?
0
2020-06-19 10:39 0

M.

Małgorzata .....

Fachowiec 1389

Po pierwsze przy zaproszeniu do składania ofert nie obowiązują przepisy PZP, w tym o RNC. Tylko od was i tego, co zapisaliście w regulaminie zależy, czy będziecie oceniać ofertę pod tym względem i jak ją ocenicie. Ponadto jakiekolwiek przepisy dotyczące zatrudnienia na umowę o pracę (w tym dotyczące minimalnych stawek płacowych) nie dotyczą jednoosobowych firm prowadzących działalność gospodarczą.
Po pierwsze przy zaproszeniu do składania ofert nie obowiązują przepisy PZP, w tym o RNC. Tylko od was i tego, co zapisaliście w regulaminie zależy, czy będziecie oceniać ofertę pod tym względem i jak ją ocenicie. Ponadto jakiekolwiek przepisy dotyczące zatrudnienia na umowę o pracę (w tym dotyczące minimalnych stawek płacowych) nie dotyczą jednoosobowych firm prowadzących działalność gospodarczą.
0
2020-06-19 11:38 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy